bazarnews

کد خبر: ۵۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
معاون وزیر راه خبر داد:
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با تشریح ارقام جدید انواع وام‌های نوسازی بافت فرسوده، از آسان سازی شرایط دریافت این تسهیلات برای همه متقاضیان خبر داد.

گروه راه و مسکن بازارنیوز: درباره خارج شدن برنامه بازآفرینی شهری از دستور کار وزارت راه و شهرسازی با تکذیب این خبر، اظهار داشت: این حرف ها شایعه است و با جدیت بازآفرینی شهری را دنبال می کنیم.

وی افزود: با قوت و قدرت بیشتر از گذشته این برنامه را دنبال خواهیم کرد و به زودی جزئیات این طرح را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مردم از شرایط جدید وام نوسازی بافت فرسوده استقبال کرده اند

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان پیشرفت نوسازی بافت های فرسوده طی ۲ سالی که از قانون برنامه ششم توسعه پشت سر گذاشته شده که می بایست سالانه ۲۷۰ محله مورد بازآفرینی قرار گیرد، تصریح کرد: بازآفرینی شهری مانند پروژه عمرانی نیست که بگوییم چند درصد پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: بخشی از این برنامه به گونه ای است که مردم باید ساخت و ساز را آغاز کنند. ما هم تمام مقدمات و زمینه را فراهم کرده ایم و شرایط به گونه ای است که مردم برای دریافت تسهیلات استقبال خوبی کرده اند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری یادآور شد: حدود ۱۸۰۰ پروژه از بعد روبنایی و زیرساختی در محلات در دست اجرا داریم و منابع آنها نیز تأمین شده است.

وی خاطرنشان کرد: سامانه دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده هم اکنون باز بوده و مردم در حال ثبت نام هستند تعدادی از شرایطی ثبت نامه را تغییر داده ایم به خصوص برخی شرایط سخت گیرانه آن را تسهیل کرده ایم به این صورت که اگر مالکان پلاک های ثبتی بخواهند تجمیع کنند، امکان بیشتر شدن تعداد واحدهای مسکونی در هر پروژه وجود داشته و افزایش یافته است؛ به خصوص برای شهرهای کوچک‌تر که قبلاً این امکان فراهم نبود.

همه متقاضیان می‌توانند وام نوسازی بافت فرسوده بگیرند

به گفته پژمان، شرایط دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در حال حاضر به این صورت است که هر فردی بتواند برای ساخت واحد مسکونی در داخل بافت های فرسوده پروانه ساختمانی دریافت کند، مشمول تسهیلات می شود.

جزئیات وام ۷۰ میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده

بر اساس آنچه مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرده، به متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده که از طریق درگاه الکترونیکی مخصوص این سامانه در بانک عامل بخش مسکن تقاضای خود را ثبت کرده باشند ۵۰ میلیون تومان وام با سود ۹ درصد و ۲۰ میلیون تومان وام با سود ۱۸ درصد داده می شود که مجموعاً به ۷۰ میلیون تومان می رسد.

همچنین قرار است بانک مذکور به متقاضیان حرفه ای و انبوه سازانی که در این حوزه سرمایه گذاری می کنند، به ازای هر پلاک ثبتی واقع در بافت فرسوده علاوه بر ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد، ۴۰ میلیون تومان نیز با نرخ سود ۱۸ درصد اعطا کند که مجموعاً به ۹۰ میلیون تومان می رسد. ضمن اینکه اگر این سازندگان حرفه ای از روش های جدید و فناوری های نوین ساخت وساز اتفاده کنند، مبلغ وام با سود ۱۸ درصدی به ۶۰ میلیون تومان و مجموع تسهیلات اعطایی بافت فرسوده به آنها به ۱۱۰ میلیون تومان می رسد.

از سوی دیگر به افرادی که خواهان نوسازی واحد مسکونی فرسوده خود هستند، در تهران ۲۰ و در شهرستان ها ۱۵ میلیون تومان به عنوان وام ودیعه مسکن با نرخ سود ۹ درصد و همچنین به ترتیب وام ۱۰ و ۷.۵ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸ درصد داده می شود.

تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در قالب مشارکت مدنی پرداخت شده و به صورت اقساطی بازپس گرفته می شود. اما تسهیلات ودیعه مسکن به صورت بازپرداخت یکجای کل تسهیلات از متقاضی بازستانی خواهد شد. ‌

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر