bazarnews

کد خبر: ۵۵۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با بازارنیوز مطرح کرد؛
نماینده تهران گفت: نمایندگانی که به طرح تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو رای ندادند، باید نزد خدا و مردم پاسخگو باشند که چرا نخواستند این طرح رای بیاورد و این تحقیق و تفحص انجام بپذیرد تا ابهام‌ها از بین برود.
گروه بهداشت و درمان بازارنیوز: علی نوبخت حقیقی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز علت تغییرات مدیریتی در سازمان غذا و دارو را شکایات از عملکرد این سازمان در یکی دو سال اخیر دانست و گفت: کمیسیون بهداشت، دیدگاه نظارتی دارد و طی یکی دو سال اخیر از فعالان حوزه دارو، اعم از توزیع کننده، تولیدکننده، فروشنده و... به ما منتقل شد، به کرات شکایاتی به کمیسیون منتقل شد که نشان داد تصویر سازی‌ها در سازمان غذا و دارو خیلی شفاف نیست.  کنترل و نظارت سازمان غذا و دارو از محل تولید، حمل و نقل تا عرضه کالا بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از راه های اطمینان از اصالت و سلامت این گونه کالاها وجود برچسب های اصالت بر روی کالاست.

وی با اشاره به اهمیت نظر مردم برای کمیسیون بهداشت مجلس، افزود: یک فضای خوب در حال فراهم شدن است، اما وقتی در حوزه عملکرد سازمان غذا و دارو، وارد جزئیات می‌شویم، متوجه می‌شویم آنطور که باید و شاید شفافیت وجود ندارد. 

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نمایندگانی که به طرح تحقیق و تفحص از سازمان غذا  و دارو رای ندادند، را موظف به پاسخگویی در پیشگاه خدا و مردم دانست و گفت: بعضی از نمایندگان مجلس درخواست تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو را داشتند که کمیسیون بهداشت نیز با آن موافقت کرد، اما متاسفانه این طرح در صحن علنی رای نیاورد. نمایندگانی که به این طرح رای ندادند، باید نزد خدا و مردم پاسخگو باشند که چرا نخواستند این طرح رای بیاورد و این تحقیق و تفحص انجام بپذیرد تا ابهام‌ها از بین برود.

وی از ایجاد قرارگاهی برای ساماندهی مسئله دارو و تجهیزات پزشکی در شرایط تحریمی موجود خبر داد و گفت: در حال حاضر که با تحریم‌های سنگین مواجه هستیم، مسائلی مانند دارو و تجهیزات پزشکی، حیاتی است. بنا بر تجربه‌های دوران دفاع مقدس، برای این مسئله قرارگاهی تعریف شده که به دلیل اهمیت موضوع شخص وزیر بهداشت فرماندهی این قرارگاه را به عهده گرفتند تا بتوانند بر همه چیز نظارت داشته باشند. ان شاالله سازمان غذا و دارو پاک و مطهر بماند و بتوانیم اطمینان آحاد مردم را جلب کنیم.

نوبخت یکی از ایرادات سازمان غذا و دارو را بی اطلاعی نسبت به اتفاقات مربوط به خود دانست  و گفت: برای  مثال، سازمان غذا و دارو از مواد اولیه موجود در کارخانه بی خبر است و این در حالی است که همه این شرکت‌ها ارز دولتی گرفته بودند و باید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به تمام این مسائل اشراف می‌داشتند.

وی در ادامه گفت: الحمدلله امروز  همه این مسائل روشن و شفاف شده و اتفاقا علت بعضی از این سر و صدا‌ها که بلند شد همین شفاف سازی بود. رسانه‌ها باید از شفاف شدن مسائل، حمایت کنند تا امضا‌های طلایی از بین برود و فقط افراد خاص نتوانند از امتیازات بهره‌مند بشوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره جلسه روز یکشنبه هفته آینده این کمیسیون با وزیر بهداشت و مدیران سازمان غذا و دارو اظهار داشت:  همه چیز باید روی میز و شفاف باشد. کمیسیون بهداشت و درمان نیز روی این مسئله حساس شده و اولین جلسه پس از تعطیلات را به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص داده ایم.


نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر