bazarnews

کد خبر: ۵۵۷۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
رییس پلیس فتا استان یزد گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر کلاهبرداری ۵۰ میلیون ریالی زن فالگیر از وی در شبکه‌های اجتماعی، با ترفند درمان ناباروری با فال بینی و دعا نویسی ، پی گیری پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
سرهنگ ابوطالبی رییس پلیس فتا استان یزد اظهار کرد: افراد سودجو با تبلیغات اغوا کننده و سوء استفاده ازاعتماد کاربران مخصوصا خانم ها، اقدام به اخذ پیش پرداخت میکنند.

وی افزود: شاکیه اظهار داشت کلاهبردار تبلیغی را در یکی از گروه ها با عنوان فالگیری درج کرده بود که من با وی اقدام به چت کردم که پس از طرح موضوع ناباروری خود وی مدعی شد که در این زمینه میتواند کمکم کند و برای بهتر نتیجه گرفتن از دوستان دعا نویس وی نیز قادر به حل مشکل من هستند من مبلغ اولیه برای فالگیری ۲ میلیون تومان و برای دوست وی ۳ میلیون تومان پرداخت کردم که آن هم بدون اطلاع همسرم از خواهرم قرض نمودم که در اولین فرصت بتوانم به وی پس دهم.

سرهنگ ابوطالبی یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع متهم شناسایی شد که با بررسی‌های فنی به عمل آمده مشخص شد مرد زن نمای فالگیر با هویت کاذب با اکانتی دیگر در اینستاگرام با شاکیه چت کند و اطلاعاتی را بدست آورد که بتواند با اکانتی که خود را فالگیر معرفی کرده و به هدف خاص خود برسد و اعتماد شاکیه را برای اخذ مبلغ سه میلیون برای دعانویسی نیز اخذ کند.

رییس پلیس فتا یزد در توصیه به کاربران تاکید کرد: اعتماد به نفس بالا، فن بیان خوب، جلب اعتماد مشتری و ارائه فهرستی از خدمات متنوع از ویژگی‌های کسانی است که به شغل فالگیری و رمالی و پیشگویی مشغول هستند، این افراد با بیان چند جمله می‌توانند مشتریانشان را تا ساعت‌ها و حتی روزها شاد و به زندگی امیدوار کنند یا در مقابل با گفتن جمله‌ای تأثیرگذار ذهن و روح آنها را برهم بریزند و به اطرافیان و حتی نزدیک‌ترین کسانشان بدبین کنند، این برنامه هر روزه افرادی است که شغل پردرآمد فالگیری را انتخاب کرده‌اند و برای خودشان هم انواع و اقسام القاب را انتخاب کرده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: کاربران می بایست با ارتقاء سطح سواد رسانه ای خود به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، اعتماد نکرده و فریب نخورند زیرا آسیب‌های ناشی از اینگونه کلاهبرداری ها اعتیاد به فال و ایجاد مشکلات روحی و روانی و از سویی از هم پاشیدگی خانواده‌ها، کلاهبرداری، ضررهای مالی، آسیب‌های جانی و غیره را بدنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: رمالان اینترنتی با درج مطالبی در شبکه‌های مجازی، چون حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در کانال‌ها و صفحات مجازی خود، افراد را ترغیب به گرفتن فال و دعانویسی نموده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند به طوری که با ارائه شماره حساب، از کاربران می‌خواهند پول را به حسابشان واریز کنند که لازم است افراد و خانواده‌ها هرگز به این سایت‌ها اطمینان نکرده و با فرهنگ‌سازی، تقویت باور‌های دینی و افزایش آگاهی با این پدیده نوظهور مقابله کنند.

سرهنگ ابوطالبی  گفت: از شهروندان درخواست داریم در صورت مواجه با چنین مواردی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسhttps:‎//www.cyberpolice.irبخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی اعلام کنند.

 

اقتصادآنلاین

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر