bazarnews

کد خبر: ۵۵۷۶۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
یک فعال بازار ارز با اشاره به روند نزولی نرخ دلار در روزهای گذشته گفت: اگر بانک مرکزی بتواند همین ثبات را در بازار ارز حفظ کند، شاهد کاهش بیشتر قیمت دلار تا رسیدن به نرخ واقعی خواهیم بود.

یک فعال بازار ارز با اشاره به روند نزولی نرخ ارز در روزهای گذشته اظهار کرد: رفتار بازارساز طی ماه‌ها و روزهای اخیر در افت قیمتی دلار نقش تعیین‌کننده‌ای داشته؛ به عبارتیبانک مرکزی با تغییر در سیاست ارزی و همچنین افزایش پله پله نرخ دلار در سامانه نیما و نزدیک کردن فاصله آن با بازار آزاد، باعث شد تا ورود ارز صادراتی به کشو تسهیل شود و این موضوع در کاهش بهای دلار و سایر ارزهای پرطرفدار نقش پررنگی داشته است.

به گفته این فعال بازار، زمزمه آغاز به کار بازار متشکل ارزی نیز در این جریان نقش داشته است.

وی با بیان اینکه تاثیر اخبار سیاسی خارجی بر نرخ دلار داخلی کاهش یافته، تصریح کرد: در گذشته با انتشار هر نوع خبر سیاسی از سوی کشورهای غربی مردم دارایی‌های خود را تبدیل به ارز خارجی می‌کردند، اما در حال حاضر مردم از انجام این گونه رفتارها فاصله گرفته‌اند.

این فعال بازار تاکید کرد: اگر بانک مرکزی بتواند همین ثبات را در بازار ارز حفظ کند به طور حتم بهای دلار از قیمت کنونی نیز ارزان‌تر خواهد شد؛ البته در زمان کاهش نرخ ارز باید مراقب به وجود آمدن تقاضاهای سوداگرانه نیز باشیم.

 

اقتصادآنلاین

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر