bazarnews

کد خبر: ۵۵۷۷۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۶
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم باید حتما فریاد بزنند و تجمع کنند تا مسئولان صدای آن‌ها را بشنوند؟!، خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرای کامل مصوبات قانونی کار برای کارگران پالایشگاه نفت آبادان شد.

غلامرضا شرفی با اشاره به تجمع روز گذشته کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرای نشدن کامل مصوبات قانونی کار در مورد کارگران پیمانکاری مقابل ساختمان مرکزی پالایشگاه آبادان، گفت: ساختار اداری کشور معیوب است به‌عنوان مثال در یک مجموعه در زمان معین و شرایط یکسان به افراد با سواد، تخصص و سنوات یکسان دستمزدهای متفاوتی پرداخت می‌شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:نیروهای قرارداد معین، قرارداد مستقیم، قرارداد پیمانکاری، نیروی ارکان و ثالث، نیروی پروژه‌ای و... تماما یک کار را انجام می‌دهند و در یک سختی کار قرار دارند اما اختلاف دریافتی‌شان بسیار فاحش است این افراد باید حتما فریاد بزنند و تجمع کنند تا مسئولان صدای آن‌ها را بشنوند؟!

قرارداد معین، قرارداد مستقیم، قرارداد پیمانکاری، نیروی ارکان و ثالث، نیروی پروژه‌ای و... تماما یک کار را انجام می‌دهند و در یک سختی کار قرار دارند اما اختلاف دریافتی‌شان بسیار فاحش است این افراد باید حتما فریاد بزنند و تجمع کنند تا مسئولان صدای آن‌ها را بشنوند؟!

جلسات متعدد برای پیگیر‌ی‌ حق و حقوق کارگران پالایشگاه آبادان

شرفی با یادآوری جلسات متعدد برای پیگیر‌ی‌ حق و حقوق کارگران پالایشگاه آبادان و پالایشگاه‌های مشابه با وزیر نفت و مسئولان دیگر، افزود: اگرچه شرایط اقتصادی کنونی کشور نامناسب است اما برای مردم سوال می‌کنند، چرا سال‌های قبل قدمی برای تغییر وضعیت آن‌ها برداشته نشده است لذا باید باوجود تمامی سختی‌ها هر سال بخشی از مشکلات را رفع و حداقل یک قدم برداشت، در این صورت مردم نیز شرایط را درک خواهند کرد.

آقایان نگران می‌شوند که مبادا تجمعات به سمت و سوی دیگری رود ‌

به گفته وی در حالی نیروهایی با 24 سال سابقه کار هنوز منتظر استخدام هستند که اگر تجمع و اعتراضی کنند آقایان نگران می‌شوند که مبادا تجمعات آن‌ها به سمت و سوی دیگری رود. ‌

به زودی با نمایندگان معترض صحبت می‌کنم

عضو کمیسیون انرژی مجلس از پیگیری اعتراض و خواسته کارگران پالایشگاه نفت آبادان خبر داد و گفت: چند نفر از همکاران خود را به میان تجمع این افراد فرستاده و با شنیدن درخواست‌های آن‌ها، به‌زودی با چند نفر از نمایندگان‌شان صحبت خواهم کرد تا ان شاءالله به‌زودی به خواسته به حق خود برسند.

 

خانه ملت

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر