bazarnews

کد خبر: ۵۶۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
دو برادر شرور که در یک بوتیک مرتکب قتل شده بودند نمی‌دانستند تصاویرشان در دوربین‌های مداربسته ثبت شده است.

عصر روز چهارم مرداد، مأموران پلیس از وقوع نزاع و درگیری در یک مغازه لباس فروشی در باقر شهر مطلع شدند.

بلافاصله مأموران کلانتری ۱۷۵ باقرشهر به محل اعزام شده و به بررسی موضوع پرداختند.

صاحب مغازه و دوستش که با چاقو مجروح شده بودند به بیمارستان منتقل شدند اما ساعتی بعد یکی از مجروحان به‌نام قادر بر اثر شدت خونریزی جان باخت. با اعلام این خبر به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت، تیمی از کارآگاهان به همراه تیم بررسی صحنه جرم و تشخیص هویت و همچنین بازپرس کشیک ویژه قتل، در محل جنایت حاضر شدند.

کارآگاهان در بررسی محل جنایت متوجه دوربین مداربسته داخل مغازه شده و با دیدن تصاویر جنایت بخشی از زوایای پنهان قتل آشکار و مشخص شد ۲ برادر به نام‌های «شایان» و «شاهین»، که از اشرار محل بودند با صاحب مغازه لباس فروشی و دوستش به‌نام «قادر» درگیر شده و با سلاح سرد مغازه دار و دوستش را مجروح کرده‌اند.

با انجام اقدامات پلیسی و بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم، مخفیگاه ضاربان در محدوده ورامین شناسایی شد و با هماهنگی از سوی مرجع قضایی در تاریخ ۹ مرداد ماه، طی یک عملیات ضربتی هر ۲ نفر دستگیر و به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند. سردار علیرضا لطفی - رئیس پلیس آگاهی پایتخت - در تشریح این خبر گفت: شایان در تحقیقات اقرار کرد که به‌تازگی از زندان آزاد شده و برای خرید لباس به مغازه لباس فروشی مراجعه کرده اما چون پولی نداشته از صاحب بوتیک خواسته لباس را مجانی به او بدهد که این مسأله به درگیری منجر شده و دوست وی (مقتول) که در مغازه حاضر بوده وارد ماجرا شده ودرگیری شدت گرفته در ادامه نیز برادر شایان وارد مغازه شده و قتل رخ داده است. سردار لطفی با اشاره به اینکه در بررسی سوابق هر ۲ برادر مشخص شد، از افراد شرور منطقه باقرشهر و دارای چندین سابقه کیفری در زمینه شرارت، تیراندازی و مواد مخدر هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف هر ۲ برادر متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند. رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان، با توصیه به شهروندان، گفت: بیش از یک سوم قتل‌های کشور به‌صورت ناگهانی و با استفاده از سلاح سرد اتفاق می‌افتد و این در حالی است که حمل سلاح سرد، جسارت نزاع با دیگران را افزایش می‌دهد؛ نزاعی که در هر حال برنده‌ای ندارد.

همراه داشتن سلاح سرد و استفاده از آن، بی‌شک پشیمانی و ضرر به‌دنبال داشته و انگیزه ارتکاب جرم را افزایش می‌دهد؛ خویشتنداری، متانت، تدبیر و مدارا در پیشگیری از انواع خشونت و حتی قتل، نقش چشمگیر و غیر قابل انکاری دارد و بدانیم که در نزاع‌های آنی، به طور ناخودآگاه از سلاح سرد در دسترس استفاده می‌شود. بنابراین، سلاح سرد با خود حمل نکنیم.

ایران

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر