bazarnews

کد خبر: ۵۶۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور از او به خاطر حمایت‌ها و حضورش در وزارت امور خارجه تشکر کرد.
 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌ای خطاب بهحسن روحانی رئیس جمهوری از وی به خاطر حمایت‌ها و حضورش در وزارت امور خارجهقدردانی کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

«حضرت حجت الاسلام و المسلمین، جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران 
 
با سلام و احترام
 
حضور صمیمی و بزرگوارانه حضرتعالی در جمع مدیران ارشد وزارت امور خارجه و اختصاص وقت ارزشمند ریاست محترم جمهوری برای استماع سخنان اینجانب و سه تن از معاونان که به نمایندگی از آن جمع خدمتتان ارائه شد؛ و به ویژه بیانات دقیق، جامع و راهگشای حضرتعالی در این دیدار موجب دلگرمی و ارتقاء امید و انگیزه در کارگزاران سیاست خارجی کشور در این روزهای سخت و توفانی شد.
وظیفه خود می‌دانم هم از سوی خود و هم به نیابت از همه همکاران خود از حضرتعالی سپاسگزاری کرده و تاکید کنم که رهنمودها، تدابیر و حمایت‌های جنابعالی، در سایه مدیریت عالی مقام معظم رهبری (مدظله) همراه با اعتماد و لطف مردم شریف ایران بزرگترین سرمایهدستگاه دیپلماسی کشور است.

خدمتگزاران عرصه سیاست خارجی انشاالله قدردان این نعمت‌های بزرگ الهی بوده و تلاش مضاعف خواهند کرد تا به رغم دشواری‌ها و نارسایی‌ها، امانتدار خوبی برای این نعمات باشند.
همچنین وظیفه خود می‌دانم مراتب تشکر عمیق و خالصانه خود را از عبارات و تعابیر سخاوتمندانه و سرشار از لطف حضرتعالی نسبت به شخص این کمترین تقدیم کنم.
مزید توفیقات حضرتعالی را از خداومند متعال مسئلت دارم.
 
محمدجواد ظریف»

حسن روحانی رئیس جمهوری دیروز (سه‌شنبه) 15 مرداد ماه و در پی تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از سوی دولت آمریکا در وزارت امور خارجه حضور یافت و با ظریف، معاونان و مدیران این وزارتخانه دیدار و به ایراد سخنرانی پرداخت.

دولت آمریکا بامداد پنجشنبه دهم مرداد ماه نام ظریف را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی‌های احتمالی آن‌ها در آمریکا را مسدود کرده و اتباع آمریکا را از داد و ستد مالی با آن‌ها منع می‌کند.

ظریف بلافاصله پس از این اقدام در صفحه توئیترش نوشت: «ایالات متحده می‌گوید من را به عنوان "سخنگوی اصلی ایران در سرتاسر جهان" تحریم کرده است. واقعیت آنقدر دردناک است؟ این تحریم بر من یا خانواده من هیچ اثری ندارد، چراکه من خارج از ایران، هیچ دارایی یا منافعی ندارم. متشکرم که مرا چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان می‌پندارید.»

صبح دیروز (سه‌شنبه) نیز سردار قاسم سلیمانی (+) فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در دفتر وزیر امور خارجه حضور یافت و با وی دیدار کرد.

سردار سلیمانی در این دیدار ضمن خداقوت به ظریف، اقدام آمریکا در خصوص وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را جنون آمیز و‌ نشانه شکست قطعی کاخ سفید خواند.

صبح دوشنبه نیز علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و بعدازظهر همان روز نیز محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور بدین منظور در محل وزارت خارجه حضور یافتند.

اقتصادآنلاین

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر