bazarnews

کد خبر: ۵۶۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
رئیس پلیس فتا با تاکید بر مبارزه با قمار و کشف ۳۹۲ پرونده با گردش مالی بیش از ۹۶ میلیارد تومان از همکاری شرکت شاپرک با دادستانی برای مسدودسازی و از بین بردن درگاه‌های بانکی بدون هویت خبر داد.

سردار وحید مجید با اشاره به اینکه حسب دستور مقام قضایی با متخلفان و سودجویان در فضای مجازی به‌ شدت برخورد می‌شود، اظهار کرد: سایت‌های شرط بندی در هیچ درگاهی به‌صورت مستقیم فعالیت ندارند، اما این سایت‌ها با ترفندهایی از درگاه بانکی سایت‌های دیگر به‌صورت موقت و در بازه‌های زمانی متفاوت استفاده می‌کنند که این مساله با همکاری شرکت شاپرک و دادستانی برای از بین رفتن درگاه‌های بدون هویت در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: در حال‌حاضر پلیس فتا با هماهنگی شرکت شاپرک و دستور مقام قضایی با راه‌اندازی کارگروه مصادیق مجرمانه نسبت به مسدودسازی این درگاه‌ها اقدام می‌کند و مبالغ آنها نیز به منظور تعیین‌تکلیف توسط مقام قضایی بلوکه می‌شود. رئیس پلیس فتای ناجا درباره وضعیت قمار در قانون، گفت: قمار به هر نوعی جرم محسوب می‌شود و طبق مواد ۷۰۵ تا ۷۱۱ قانون مجازات اسلامی قمارهای اینترنتی نیز جرم است و با مجرمان برابر قانون برخورد می‌شود؛ متاسفانه بسیاری از کاربران با توجه به اینکه می‌دانند دست به اقدامی غیرقانونی زده‌اند، از شکایت صرف‌نظر کرده و کلاهبرداران نیز از این ویژگی سوء‌استفاده می‌کنند، اما شهروندان در صورت فریب کلاهبرداران باید به پلیس فتا موضوع را اطلاع دهند و سپس به دادگاه جرائم رایانه‌ای برای حصول نتیجه مراجعه کنند.مجید تصریح کرد: با بانک مرکزی هماهنگی‌های لازم انجام شده تا به شکل ریشه‌ای کنترل وب‌سایت‌های فیشینگ از جمله سایت‌های شرط‌بندی انجام شود و گردش مالی و پولشویی‌های این سایت‌ها نیز مورد رصد قرار گیرد؛ مقابله هدفمند با قمار اینترنتی نیازمند عزم ملی و فرهنگ‌سازی است و تمامی نهادها نظیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی، قوه‌قضائیه، قوه مجریه، پلیس، صدا و سیما و... باید در راستای رفع چالش‌ها و مشکلات موجود در این حوزه به‌صورت مشترک فعالیت کنند.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون شناسایی پیش‌دستانه یک‌هزار و چهار فقره تارنمای قمار انجام گرفته که منجر به تشکیل ۳۹۲ فقره پرونده قضایی با گردش مالی بیش از ۹۶ میلیارد تومان و مسدودسازی بیش از ۹ میلیارد تومان شده است. رئیس پلیس فتای ناجا در ادامه به مهم‌ترین پرونده‌های این حوزه در سال ۹۸ نظیر شناسایی یکی از متهمان حرفه‌ای در حوزه طراحی و پشتیبانی سایت‌های قمار در خارج از کشور و اخذ اعلان قرمز بین‌المللی و استرداد وی به داخل کشور به همراه دستگیری اعضای دو باند قمار توسط پلیس فتا استان‌های البرز و غرب استان تهران اشاره کرد. سردار مجید افزود: در مجموع، ۱۵ نفر از اعضای دو باند موردنظر در استان‌های البرز، مازندران، گیلان، گلستان و آذربایجان‌شرقی دستگیر و ۳۵ فقره کارت بانکی به نام افراد غیر از آنها کشف شده است. وی از شهروندان و کاربران خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir لینک ثبت گزارش‌های مردمی اعلام کنند.
برچسب ها: درگاه ، هویت ، فتا
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر