bazarnews

کد خبر: ۵۷۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
سقوط یک فروند بالگرد بل ساخت آمریکا، متعلق به یک شرکت خصوصی استرالیایی پنج کشته برجای گذاشت.به گزارش فارس، سقوط یک بالگرد از نوع «بل یو‌ ایچ ۱» ساخت آمریکا در استرالیا موجب کشته شدن چهار مرد و یک زن شد.به نوشته روزنامه انگلیسی «گاردین» این سانحه هوایی جمعه نزدیک «خلیج آنا» «نیو ساوث ولز» در شمال «نیو کاسل» رخ داد و یک فروند بالگرد مدل بل یو ایچ ۱ ساعت ۶.
سقوط یک فروند بالگرد بل ساخت آمریکا، متعلق به یک شرکت خصوصی استرالیایی پنج کشته برجای گذاشت.به گزارش فارس، سقوط یک بالگرد از نوع «بل یو‌ ایچ ۱»  ساخت آمریکا در استرالیا موجب کشته شدن چهار مرد و  یک زن شد.به نوشته روزنامه انگلیسی «گاردین» این سانحه هوایی جمعه نزدیک «خلیج آنا» «نیو ساوث ولز» در شمال «نیو کاسل» رخ داد و یک فروند بالگرد مدل بل یو ایچ ۱ ساعت ۶.
 
 ۳۰ دقیقه غروب به وقت محلی به ناگهان از صفحه رادار محو شد.نام این بالگرد در سال۱۹۶۲ به یو ایچ-۱ تغییر یافت، اما هنوز هم نام مشهور خود یعنی «هیویی» را از دست نداده ‌است. بخش ایمنی پرواز هواپیمایی کشوری استرالیا شنبه با صدور بیانیه‌ای از پیدا شدن لاشه این بالگرد خبر داد. به نوشته گاردین، این بالگرد متعلق به شرکت «بریزبان» بوده و بر اساس اسناد بخش ایمنی پرواز هواپیمایی کشوری استرالیا، این شرکت از اکتبر (مهر) گذشته به این سو از بالگردهای نظامی آمریکایی متعلق به دهه ۶۰  میلادی استفاده می‌کند.
 
.بخش ایمنی پرواز استرالیا در بیانیه خود درباره دلیل علت این سانحه اعلام کرد که این بالگرد حین پرواز به «بنکس تاون» در حومه نیو ساوث ولز به دلیل وضعت بد هوا و دید کم با کاهش ارتفاع مواجه شد و پس از قطع تماس با برج مراقبت به داخل آب‌های ساحل نیو ساوث ولز سقوط کرد.
 
برچسب ها: بل ، استرالیا ، بالگرد
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر
ملت
جاباما
قوامین
تیتر نو