bazarnews

کد خبر: ۶۰۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
رئیس پلیس فتا اصفهان با بیان اینکه توسعه فضای مجازی باعث شده تا شاهد رواج سایت و کانال‌های همسریابی باشیم، گفت: در کنار این سایت‌ها و کانال‌ها این روزها شاهد تبلیغ فروش نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌هایی هستیم که بدافزارهای جاسوسی هستند.

سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: مدتی است فروش نرم‌افزارهای همسریاب و صیغه‌یاب در فضای مجازی و به خصوص پیام‌رسان تلگرام رایج شده است، نرم‌افزاری که بعد از تهیه‌ و نصب به کاربر اجازه می‌دهد تا فرد مورد نظر خود را بر اساس تصاویر موجود برای ازدواج موقت انتخاب کند.

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت : در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد شاکی با فریب تبلیغات نرم‌افزار صیغه‌یاب اقدام به خرید و نصب اپلیکیشن می‌کند که در این میان با سوء استفاده از اطلاعات بانکی شاکی، مبلغ پنجاه میلیون ریال از حساب وی برداشت می‌شود.

این مقام انتظامی اضافه کرد: از دیگر آسیب‌های این نرم افزارها به سرقت رفتن اطلاعات بانکی فرد قربانی می‌باشد و این امر باعث وقوع برداشت‌های غیر مجاز بانکی زیادی گردیده است.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در ادامه به شهروندان توصیه کرد: این اپلیکیشن شیوه‌ای جدید برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی می‌باشد و به هیچ عنوان نباید آن را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، به نحوی که استفاده و فعال‌سازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است، همچنین این اپلیکیشن به نوعی بدافزار جاسوسی است.

این مقام مسئول از شهروندان خواست : در صورت مشاهده چنین اپلیکیشن هایی در فضای مجازی جهت شناسایی و دستگیری طراحان آن، موارد را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

اقتصادآنلاین

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر