bazarnews

کد خبر: ۶۰۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
استراتژیست ارشد بازار در بانک " اسکوشیا" گفت: به نظر می رسد توجه معامله گران به جای آمارهای بازار کار روی مساله دیگری معطوف شده باشد.

وی ادامه داد: بنابراین فکر می کنم که عملکرد امروز دلار قابل قبول بوده است. یک مساله دیگر برای دلار وجود دارد و آن هم تصمیم بانک مرکزی برای نرخ بهره است، فکر میکنم باید منتظر اتخاذ رویکرد محرک بیشتری توسط فدرال رزرو باشیم.
در آخرین روز از معاملات بازارهای ارزی جهانی، هر دلار با 0.08 درصد کاهش به 106.81 ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با 0.02 درصد کاهش به ازای 1.4771 دلار مبادله شد تا ارزش دلار استرالیا از کمترین سطح سه هفته اخیر فاصله گیرد.
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، با کاهش 0.1 درصدی به 98.805 واحد رسید و از رکورد دو سال اخیر خود بیشتر فاصله گرفت.
از سوی دیگر نظر می رسد با توجه به تشدید جنگ تجاری آمریکا با شرکای تجاری بزرگ خود و کاهش رشد اقتصادی، بانک مرکزی آمریکا چاره ای جز کاهش مجدد نرخ بهره برای سومین بار در طول سال جاری نداشته باشد.
در معاملات ارزی جهانی هم چنین ارزش هر یورو با 0.2 درصد افزایش به 1.0982 دلار رسید تا ارزش یورو در برابر دلار طی این هفته 0.34 درصد افزایش یافته باشد. به مانند یورو، دیگر ارز مهم اروپایی یعنی پوند نیز در برابر دلار دست به پیشروی زد تا جایی که هر پوند با 0.02 درصد افزایش به 1.2334 دلار رسید. هر فرانک نیز به ازای 1.0042 دلار مبادله شد.
ارزش دلار آمریکا در برابر همتای کانادایی کاهش و در برابر همتای سنگاپوری افزایش یافت تا جایی که هر دلار آمریکا به ترتیب به ازای 1.3310 و 1.3788 دلار کانادا و سنگاپور معامله شد.

برچسب ها: دلار ، ارز ، بازار جهانی
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر