bazarnews

کد خبر: ۶۰۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اظهارات انتقادی حسن روحانی علیه شورای نگهبان گفت: من از شنیدن سخنان رئیس جمهور درباره شورای نگهبان خیلی تعجب کردم. 

وی افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در سال 66 درباره شورای نگهبان فرمودند که این نهاد همیشه مورد تائید اینجانب است و به هیچ وجه تضعیف نشده و نخواهد شد. این نهاد باید همیشه با بیداری و هوشیاری در خدمت به اسلام و مسلمین کوشا باشد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: از آقای رئیس‌جمهور تعجب می‌کنم که اعلام کردند نباید به دنبال رای آوردن یک جناح باشیم و باید اجازه دهیم همه به صحنه بیایند در حالی که کسی مخالف حضور گروه‌ها در انتخابات نیست ولی باید احراز صلاحیت شوند. 

موسوی‌لارگانی گفت:‌ شورای نگهبان از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و ضامن آن است نه متعلق به یک گروه و جناح خاص.

نماینده مردم فلاورجان با اشاره به تاکید بر حفظ جایگاه شورای نگهبان در صحیفه نور گفت: نمی‌دانم آقای رئیس‌جمهور فرمایش حضرت امام خمینی (ره) را که در صحیفه نور بیان شده خوانده است یا خیر؟ 

موسوی‌لارگانی گفت:‌ بر چه اساسی وقتی آقای رئیس‌جمهور از  5 فیلتر شورای نگهبان گذشته و به مجلس راه پیدا کرده و در 2 دوره هم از فیلتر شورای نگهبان گذشته و به عنوان رئیس جمهور کشورمان انتخاب شده است به خودش اجازه می‌دهد که این نهاد مقدس را اینگونه مورد هجمه و انتقاد قرار دهد.

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور متعلق به یک جناح نیست هر چند که به یک جناح خاص گرایش دارد. اما وقتی رئیس‌جمهور کشورمان شده و حکم آن توسط مقام معظم رهبری تنفیذ شد رئیس‌جمهور اسلامی ایران است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: آقای روحانی خواستار ثبت‌نام همگان در انتخابات شدند در حالی که شاید در بین آنها منافقینی کوردلی که به دنبال نابودی نظام ما بوده و هستند قرار داشته باشند در حالی که آنها هم اکنون در دامن استکبار جهانی (آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود)  قرار دارند. 

وی افزود: کسی منکر مجلس اول و حضور افراد و شخصیت‌های بزرگ حاضر در آن نیست اما مجلس ششم که توسط شورای نگهبان مورد تائید قرار گرفت متعلق به یک جناح خاص که آقای رئیس‌جمهور از آنها دفاع می‌کند هست و از این جریان می‌خواهد وارد میدان شوند و مردم به آنها رای دهند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح  کرد:مجلس ششم که متعلق به یک جناح خاص بوده است چه کاری برای کشور کرد؟ در حالی که فضاحت بالایی به بار آورده و قلب مقام معظم رهبری را جریحه‌دار کردند و در نهایت هم تحصن کرده و نامه جام زهر را امضا کردند.

موسوی‌لارگانی افزود: اکثریت نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی از اصلاح طلبان هستند. باید آنها توضیح دهند چه گلی لیست امید به سر مردم تهران زد؟

وی خاطرنشان کرد: شورای شهر تهران هم اکنون در دستان اصلاح طلبان است. در حالی که آنها هم هیچ کارنامه‌ای برای ارائه به مردم ندارند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: ضعیف‌ترین دوره‌های مجلس مربوط به دوره دهم است که دلیل آن هم حضور لیستی این افراد از جمله لیست امید است.

موسوی‌لارگانی گفت:‌اصلاح طلبان با این بهانه که یک گروه خاص با برجام مخالف است و اگر برجام به هم بخورد کشور نابود می‌شود از مردم رای گرفته‌اند. لذا این جریان اصلاح طلب باید به مردم توضیح دهد چه فعالیت و کارنامه‌ای برای مردم دارد؟

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور ادعای اجتهاد دارد و می‌گوید من حقوقدان هستم لذا از یک حقوقدان انتظار نداریم که بعد از فرمایشات امام بزرگوارمان و حمایت مقام معظم رهبری از شورای نگهبان مباحث اینچنین علیه این شورای مطرح کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: آقای روحانی که خودش از فیلتر شورای نگهبان گذشته است نباید آنرا مورد هجمه و انتقاد قرار دهد.

موسوی‌لارگانی در پایان گفت:‌ بنده اظهارات آقای روحانی علیه شورای نگهبان را به شدت محکوم کرده و قطعا در مجلس به همراه دیگر نمایندگان انقلابی نسبت به این رفتار و برخورد رئیس‌جمهور واکنش نشان خواهیم داد.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر