bazarnews

کد خبر: ۶۱۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
بازدید امروز و خروج این دستگاه حفار حاکی از نتایج خیلی مهمی است که به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی و توسعه درون زا حایز اهمیت است.

فرهاد دژپسند روز دوشنبه در مراسم خروج دستگاه حفار قطارشهری مشهد از ایستگاه امامیه این شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه نشان داده است که با برنامه ریزی منسجم و اتکا به توانمندی‌های داخلی بسیاری از کارهای بزرگ را می‌توان انجام داد.
وی با بیان اینکه حفاری این دستگاه در پنج کیلومتر به صورت مداوم و تعمیر و تجهیز همزمان آن نشان از توان فنی مطلوب در مشهد دارد گفت: مهمتر از این اجرای کامل برنامه طبق هدفگذاری انجام شده است که نشان از درایت و هماهنگی تیم‌های برنامه ریزی و اجرایی دارد.
وزیر اقتصاد افزود: اتکا به نیروی جوان و توان داخلی در مدیریت شهر و ساخت قطارشهری نشانه توان بسیار نیروی جوان و ظرفیت‌های فراوان این بخش است.
وی اظهار داشت: خراسان رضوی از وجوه گوناگون قابلیت الگو شدن را دارد که پروژه قطارشهری مشهد یکی از این وجوه است.
دژپسند ادامه داد: داخلی سازی بسیاری از قطعات دستگاه حفار قطارشهری مشهد نشان از این دارد که به تدریج وابستگی به خارج به حداقل رسیده و انجام تعمیرات و تجهیز دستگاه در داخل و تائید شرکت سازنده نیز نمادی از رشد دانش فنی مهندسان کشور است.
دستگاه حفار قطارشهری مشهد امروز طی مراسمی پس از 5.2 کیلومتر حفاری از ایستگاه امامت خط سوم قطارشهری مشهد خارج شد.
خط سوم قطار شهری مشهد به طول 28.5 کیلومتر از الهیه تا سیدی در حال احداث می‌باشد که تاکنون 13 کیلومتر آن حفاری شده است.
خط یکم قطار شهری مشهد به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین 130 هزار نفر در این مسیر جا به جا می‌شوند. مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 1394 به بهره برداری رسید.
عملیات حفاری 14.5 کیلومتری خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن 1394 به پایان رسید و اسفند سال 1395 مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد. اواخر اسفند 1396 نیز با بهره برداری از 2 کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه‌های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده و در سفر اردیبهشت ماه سال 1397 رییس جمهوری به مشهد این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی اتصال یافت و ادامه این خط در ایستگاه میدان شهید کاوه نیز 18 مرداد ماه امسال بهره برداری شد.
عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد نیز به طول 30 کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می‌دهد از نیمه دوم فروردین سال 1395 آغاز شده است.
عملیات اجرایی خط چهارم نیز به طول 14.5 کیلومتر از انتهای خواجه ربیع تا شهرک شهید رجایی با 15 ایستگاه 18 مرداد ماه امسال آغاز شد.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر