bazarnews

کد خبر: ۶۱۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
هفته گذشته خبرگزاری رویترز با انتشار خبری، مدعی شد حساب های ایرانیان مقیم مالزی از سوی دو بانک مالزیایی مسدود شده است.

هفته گذشته خبرگزاری رویترز با انتشار خبری، مدعی شد حساب های ایرانیان مقیم مالزی از سوی دو بانک مالزیایی مسدود شده است. همچنین این خبرگزاری در گزارش خود، علت این کار را تشدید تحریم ها و فشارهای آمریکا دانست. این اتفاق در حالی رخ داد که حدود ده روز پیش، روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس سران جنبش عدم تعهد با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

رویترز در جایی دیگر مدعی شده بود سفارت ایران در کوالالامپور در ایمیلی به رویترز گفته که در حال تلاش برای حل این مساله است. پیشتر گزارش‌هایی درباره مسدود شدن حساب برخی ایرانی‌ها در دیگر کشورها مانند عمان و گرجستان نیز منتشر شده بود که پس از مدتی اوضاع به شرایط نرمال بازگشت.

از سوی برخی از ایرانیان مقیم مالزی گفته شده است که بانک های مذکور، "CIMB"و “RHB” نام دارند و اخطارهایی از سوی این بانک ها دریافت کرده اند. بانک هیچ دلیلی عنوان نکرده است، اما برخی گفتند مقامات بانک این اقدام را، مربوط به بررسی دقیق‌تر پس از تحریم‌ها دانسته اند.

بانک مرکزی مالزی در پاسخ به شکایت یکی از ایرانی‌ها در ایمیلی نوشته است این موضوع به تمایل به ریسک و برآورد از ریسک خود بانک‌ها بستگی دارد.

از توئیتر چه خبر؟

بسیار از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر، بازخورد و واکنش های خود را در قالب یک توئیت، نسبت به اقدام اخیر بانک های مالزیایی نشان دادند.

 

حسین سلاح ورزی ضمن انتقاد از دولت مالزی، تنها کشوری که آسیب ویران کننده این اتفاق نصیبش می شود را، ایران اعلام کرد.

ردپای آمریکا در بسته شدن حساب‌های ایرانیان مقیم مالزی

 

در توئیتی دیگر کاربری به نام جواد شیخ الاسلامی، با لحنی طنز اقدام اخیر ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی را، سیبل کنایه های خود قرار داد.

ردپای آمریکا در بسته شدن حساب‌های ایرانیان مقیم مالزی

 

همچنین کاربری با شناسه فریناز، اقدام اخیر دولت مالزی را محکوم و عصبانیش را ابراز کرد.

ردپای آمریکا در بسته شدن حساب‌های ایرانیان مقیم مالزی

 

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر