bazarnews

کد خبر: ۶۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو در گفتگو با بازارنیوز:
رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو: خیلی از داروخانه‌ها به دلیل دارو‌های دفترچه‌ای، از بیمه‌ها طلب کار هستند و بیمه‌ها هم در پرداخت‌هایشان مشکل دارند.

گروه بهداشت و درمان بازارنیوز: سعید برومند، رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو، در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز در واکنش به اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مبنی بر ورشکستگی داروخانه‌ها گفت: من خبری از ورشکستگی ندارم. این خبر درست نیست. اوضاع داروخانه‌ها از نظر اقتصادی همانند بقیه صنوف است.
 
طلبکاری داروخانه‌ها از شرکت‌های بیمه
وی افزود: خیلی از داروخانه‌ها به دلیل دارو‌های دفترچه‌ای، از بیمه‌ها طلب کار هستند و بیمه‌ها هم در پرداخت‌هایشان مشکل دارند. به عنوان مثال پرداخت‌های شرکت‌های بیمه به داروخانه‌ها ۶ ماه طول می‌کشد. از طرفی خود شرکت‌های بیمه هم از خیلی ارگان‌ها طلب کارند.
 
    
بیشتر بخوانید:

         داروخانه ها در حال ورشکستگی هستند


 

*سیستم به هم ریخته است

برومند ادامه داد: این باعث شده که سیستم به هم بریزد و وضع داروخانه‌ها از این نظر خراب شده است که دارو به بیمار می‌دهند، ولی باید ۶ ماه دیگر پولش را با کسورات و موارد دیگر بگیرد. همچنین ارزش پول در ۶ ماه دیگر با امروز نوسان دارد.

وی در پایان گفت: این که داروخانه‌ها ورشکست می‌شوند را قبول ندارم، ولی باید گفت اوضاع برخی داروخانه‌ها خوب نیست.
 
گفتنی است روز گذشته،علیرضا زالی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفته بود که داروخانه‌ها به دنبال مشکلات اقتصادی عدیده در شرف ورشکستگی هستند و رفع مشکلات آن‌ها نیازمند عزم جدی دولت و مجلس است.

 

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر