bazarnews

کد خبر: ۶۳۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
معصومه آقاپور گفت: در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده بیمه‌های عمر، مجلس در نظر دارد که از کارمزد بیمه‌های عمر مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده کسر شود و نه از کل مبلغ آن.

معصومه آقاپور در رابطه با آخرین وضعیت بررسی معافیت مالیاتی بیمه‌ها در مجلس گفت:  اگر از کل مبلغ این بیمه‌ها مالیات کسر شود همه نمایندگی‌های بیمه متضرر خواهند شد و بیمه عمر ماهیت خود را از دست خواهد داد و انگیزه‌ای برای خرید آن وجود نخواهد داشت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: دومین مورد در خصوص بیمه‌ها، اخذ مالیات وام‌های پرداختی بیمه‌ها به کارکنان و نمایندگی‌هایشان است که از سود آن هم باید 9درصد مالیات بر ارزش افزوده کسر شود.

آقاپور تاکید کرد: سومین مورد در رابطه با کارگزاری‌های آنلاین است که باید حتما برای آن تمهیداتی دیده شود زیرا اگر این بیمه‌های آنلاین اجرایی شوند نمایندگی‌ها جایگاه خود را از دست خواهند داد در نتیجه باید در اعطای مجوز به این کارگزاری‌ها دقت کافی در نظر گرفته شود.

بنابر گفته آقاپور این موارد روز دوشنبه در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی خواهد شد.

 رییس بیمه مرکزی پیش از این از معافیت مالیاتی بیمه‌های درمان و عمر خبر داده بود و گفته بود که بیمه مرکزی به دنبال معافیت مالیاتی کامل صنعت بیمه است.

این در حالیست که رییس سازمان امور مالیاتی تاکید کرده بود که بیمه‌های عمر و درمان صددرصد مشمول مالیات خواهند شد

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر