bazarnews

کد خبر: ۶۳۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
در هوای آلوده غلظت بدن انسان بالا می‌رود لذا باید از مصرف مواد غلیظ کننده پرهیز کرد و روی به سمت مصرف غذا‌های سبک بیاوریم.
به گزارش بازار نیوز علیرضا یارقلی متخصص طب ایرانی در گفتگو با فارس، درباره توصیه‌های طب ایرانی و مصرف غذا‌ها در زمان آلودگی هوا توضیح داد:

مصرف غذا‌هایی مانند حلیم، آش رشته و حبوبات توصیه نمی‌شود اظهار داشت: در هوای آلوده مصرف لبنیات خوب است، اما باید از مصرف بیش از حد  این دسته از مواد غذایی پرهیز کنیم. لبنیات پخته شده در غذا‌هایی مانند فرنی در هوای آلوده موثر خواهد بود.  

یارقلی تصریح کرد: استفاده از انار شیرین، سوپ‌های رقیق و ماءالشعیر‌های طبی می‌توانند عوارض هوای آلوده بر بدن را کاهش دهند.  

متخصص طب ایرانی درباره وعده‌های غذایی صبحانه توضیح داد: استفاده از زرده تخم مرغ عسلی، مربای به، مربای هویج و شیربادام  برای وعده صبحانه توصیه‌ می‌شود. همچنین ما تاکید  داریم در این روز‌ها از مصرف مواد غذایی شیرین مانند حلوا شکری پرهیز شود لذا این مواد غذایی هضم سختی دارد.  

یارقلی با اشاره به تاثیر برخی از دمنوش‌ها و کاهش عوارض آلودگی هوا بر بدن گفت: استفاده از دمنوش آویشن،  بادرنج  بویه و به‌لیمو توصیه می‌شود. همچنین مصرف دمنوش گل‌کاوزبان به همراه به‌لیمو کمک زیادی به رفع عوارض سرماخوردگی و آلودگی هوا بر بدن خواهد داشت.  

وی در پایان تصریح کرد: استفاده از مواد ترش و فست‌فود‌ها نیز توصیه نمی‌شود و لازم است به جای مصرف این غذا‌ها از خورشت‌هایی مانند آلو اسفناج و خورشت خلال بادام استفاده کنیم.  
تسنیم /
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر