bazarnews

کد خبر: ۶۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
 محمدرشید غفوری مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز گفت: جوان سقزی که به دلیل ارتکاب قتل در سال ۹۲ در زندان تحمل حبس کرده و منتظر اجرای حکم قصاص بودند پس از تلاش‌های فراوان و با وساطت بزرگان و معتمدین و همچنین موافقت دیوان عالی کشور این حکم به پرداخت دیه تغییر یافت.

غفوری گفت: این جوان با پرداخت دیه ۲۷۰ میلیون تومانی که توسط خیرین و مردم نوعدوست و با همکاری یکی از فعالان اجتماعی جمع‌آوری شده بود، از قصاص نجات یافت.

وی افزود: انجمن حمایت از زندانیان و شورای حل اختلاف هم در این راستا بسیار تلاش کردند و شماره حساب مادر این زندانی تحت عنوان "کمپین نجات جان یک آدم" برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ارائه شد و در نتیجه مبلغ دیه به میزان ۲۷۰ میلیون تومان را با همکاری خانواده متهم به قتل (۲۳۰ میلیون کمک‌های مردمی و ۴۰ میلیون خانواده) را جمع‌آوری کنیم.

وی از تمام کسانی به ویژه کمپین مردمی از مردم نوعدوست، معتمدین، خانواده مقتول، انجمن حمایت از زندانیان و مسئولان قضایی و زندان سقز تشکر کرد.

غفوری در پایان گفت: امسال همچنین ۲ زندانی محکوم به اعدام با کمک‌های خیرین سقزی و تلاش‌های انجمن حمایت از زندانیان، شورای حل اختلاف و تلاش معتمدین سقزی از قصاص نجات یافتند.

باشگاه خبرنگاران /

برچسب ها: قاتل ، طناب دار ، زندانی ، اعدام ، دیه
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر