bazarnews

کد خبر: ۶۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
آمار اداره کل گمرک چین نشان داد این کشور در سال میلادی گذشته ۵۰۶ میلیون تن نفت خام وارد کرد که ۹.۵ درصد بالاتر از سطح سال ۲۰۱۸ بود. بر اساس محاسبات رویترز، این میزان واردات معادل ۱۰.۱۲ میلیون بشکه در روز است.

طبق آمار گمرکی، واردات نفت خام چین از سال 2013 هر سال افزایش داشته است.
واردات نفت خام چین در دسامبر 45.76 میلیون تن معادل 10.76 میلیون بشکه در روز در مقایسه با 11.13 میلیون بشکه در روز در نوامبر بود.
افزایش سالانه خرید نفت چین معادل 882 هزار بشکه در روز بوده و تحت تاثیر تقاضا از سوی پالایشگاه‌های جدیدی روی داده که 900 هزار بشکه در روز به ظرفیت پالایش نفت چین اضافه کرده اند.
واردات دسامبر با استفاده پالایشگاه‌های خصوصی از سهمیه واردات سالانه‌شان افزایش پیدا کرد در حالی که پالایشگاه‌های دولتی پیش از تعطیلات سال نوی میلادی به ذخیره‌سازی اقدام کرده بودند.
به گفته چن جی یائو، مشاور نفت در شرکت FGE، پالایشگاه‌های مستقل چینی شامل هنگلی و رانگ‌شنگ خریدشان را پیش از پایان سال افزایش دادند تا از سهمیه واردات سالانه خود نهایت استفاده را ببرند.
با این‌همه پالایشگاه‌های دولتی در بحبوحه بالا رفتن نرخ‌های کرایه نفتکش در اکتبر، روند خریدشان را آهسته کردند.
در این بین، واردات گاز طبیعی چین شامل LNG و واردات از طریق خط لوله در دسامبر 9.45 میلیون تن بود که سومین رکورد بالای ماهانه بود.
با خرید چشمگیری که چین در دسامبر داشت، برای دومین ماه متوالی از ژاپن به عنوان بزرگترین واردکننده LNG جهان سبقت گرفت.
واردات گاز چین در سال 2019 به میزان 6.9 درصد رشد کرد و به 96.56 میلیون تن رسید با این حال کمتر از نرخ 31.9 درصد در سال 2018 بود.
بر اساس گزارش رویترز، رشد مصرف گاز چین در سال میلادی گذشته که در پی کندی رشد اقتصادی و رشد تولید داخلی گاز، پکن روند اجرای برنامه سوئیچ از زغال سنگ به گاز را آهسته کرد، کند شد.

فصل تجارت/

برچسب ها: چین ، نفت ، واردات
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر