bazarnews

کد خبر: ۶۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تردید سرمایه‌گذاران پیرامون کارآمدی فاز اول توافق تجاری آمریکا و چین، افزایش پیدا کرد.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۵۵۱ دلار و ۳۸ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به پایین‌ترین حد در دو هفته اخیر سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۵۵۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، یک روز پیش از امضای سند توافق میان واشنگتن و پکن، اعلام کرد تا زمان تکمیل فاز دوم توافق تجاری، آمریکا تعرفه‌های واردات روی کالا‌های چینی را حفظ خواهد کرد و تنها در صورت پیشرفت سریع دو کشور برای انعقاد فاز دوم توافق تجاری، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا ممکن است کاهش بیشتر تعرفه‌ها را در نظر بگیرد.

حفظ تعرفه‌ها ممکن است مزایای اقتصادی فاز اول توافق تجاری را برای چین کاهش دهد، زیرا دسترسی این کشور به دومین بازار تجاری‌اش را محدود می‌کند.

به گفته وارن پاترسون، تحلیلگر شرکت ING، گزارش‌هایی که شب گذشته در خصوص عدم تغییر تعرفه‌های فعلی آمریکا روی واردات کالا‌های چینی حداقل تا پس از انتخابات این کشور منتشر شد، بازار‌ها را اندکی متلاطم کرد و این موضوع از قیمت طلا پشتیبانی کرد.

قیمت طلا سال میلادی گذشته تحت تاثیر مناقشه تجاری آمریکا و چین ۱۸ درصد رشد داشت.

عامل دیگری که از رشد قیمت طلا حمایت کرد، افت بازار‌های سهام آسیا تحت تاثیر اظهارات منوچین بود.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر جزئیات فاز اول توافق تجاری با چین هستند که روز چهارشنبه منتشر خواهد شد و تنها یک ضمیمه در خصوص جزئیات کالا‌ها و خدماتی که قرار است چین خریداری کند، محرمانه خواهد ماند.

یک منبع آگاه روز سه شنبه به رویترز گفت: چین در راستای آتش بس تجاری متعهد شده است در دو سال آینده ۸۰ میلیارد دلار بیشتر کالا‌های ساخت آمریکا را خریداری کند، اما برخی از کارشناسان تجاری آمریکا درباره امکان تحقق این میزان خرید بدبینی دارند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به رکورد ۲۲۰۴ دلار و ۲۹ سنت صعود کرد.

 هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷ دلار و ۸۳ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۹۸۹ دلار و سه سنت رسید.ایسنا /
برچسب ها: طلا ، اونس طلا ، قیمت طلا
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر