bazarnews

کد خبر: ۶۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
طبق قانون بودجه سال ۹۷ فقط ۳۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت نقدی در نظر گرفته شد که نشان می‌داد دولت می‌توانست به حدود ۵۴ میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت کند، اما براساس گزارش ایسنا در آذر ماه سال گذشته دولت به ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت کرده است.
از آنجایی که در سال گذشته از جمعیت یارانه‌بگیران حذف نشد، بنابراین دولت سال جاری را نیز همانند سال گذشته با پرداخت یارانه به ۷۸ میلیون نفر آغاز کرد.
 
اما در شهریور ماه امسال محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: کمتر از ۱۷۰ هزار خانوار از لیست یارانه بگیران را حذف کردیم و در مجموع ۶۵۰ الی ۷۰۰ هزار نفر از لیست یارانه‌بگیران حذف شدند.
 
در مهر ماه امسال نیز حدود ۴۰۰ هزار نفر از گرفتن یارانه حذف شد و تعداد کسانی که یارانه‌شان حذف شده به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید.
 
بنابراین دولت در حال حاضر حدود ۷۶ میلیون نفر یارانه‌بگیر نقدی دارد، این در حالی است که تعداد کسانی که یارانه معیشتی را دریافت می‌کنند طبق اعلام محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه معادل ۶۰ میلیون نفر است.
 
نوبخت در خصوص افراد مشمول دریافت یارانه در گفتگو ویژه خبری گفت: طبق محاسبات ما به بیش از ۶۰ میلیون نفر و در قالب ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار این کمک معیشتی پرداخت می‌شود.
 
بنابراین اختلاف بین جمعیت هدفی که یارانه نقدی می‌گیرند و تعداد کسانی که یارانه معیشتی به حساب آنان واریز می‌شود حدود ۱۶ میلیون نفر است.
 
دنیای اقتصاد در این خصوص گزارش داده که در سال ۹۹، ماهانه حدود ۷۵ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان یارانه نقدی دریافت خواهند کرد. این مبلغ حاصل جمع حدود ۳۰ هزار تومان سهم یارانه معیشتی برای هر فرد به علاوه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان سهم یارانه نقدی هر فرد است.
خبر شهر/
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر