bazarnews

کد خبر: ۶۵۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
سازمان تنظیم مقررات مرکز مالی قطر QFCRA اعلام کرده است که خدمات دارایی های مجازی توسط این مرکز ارائه نخواهد شد این تنظیم کننده با انتشار توئیتی در تاریخ ۲۶ دسامبر اظهار داشت که شرکت های دارای مجوز نیز تا اطلاع ثانوی از ارائه ی خدمات مربوط به دارایی های رمز ارزی منع شده اند.

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز: مرکز مالی قطر همچنین هشدار داده است که در صورت بروز هرگونه تخلف در انجام فعالیت هایی که توسط این سازمان ممنوع اعلام شده اند مجازات هایی را مطابق با حقوق و تعهدات خود اعمال خواهد کرد .
مرکز مالی قطر یک مرکز تجاری و اقتصادی با زیر ساخت های قانونی نظارتی مالیاتی و تجاری اختصاصی خود در این کشور است که با هدف جذب کسب و کارها به این منطقه و ارتقای توسعه ی اقتصادی کشور ایجاد شده است . طبق گزارش ها این مرکز تا کنون توانسته بیش از ۵۰۰ شرکت با بیست میلیارد دلار دارایی کل تحت مدیریت را به خود جذب کند . سازمان تنظیم مقررات مرکز مالی قطر خدمات دارایی های مجازی را به صورت مبادله ی ارز دیجیتال با ارز فیات و بالعکس انتقال دارایی های رمز ارزی نگهداری و‌یا مدیریت دارایی های مجازی یا ابزار های ارائه شده برای مدیریت ان ها و همچین مشارکت در ارائه خدمات مالی مرتبط با دارائی های مجازی تعریف می کند .
بر اساس گزارش های منتشر شده این کشور به تازگی اصل قانونی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را نیز تصویب کرده است .
به گفته ی شیخ عبدالله بن سعود آل ثانی ، رئیس بانک مرکزی قطر دولت این کشور تا کید کرده است که مبارزه با پولشویی و تا من مالی تروریسم به یک چارچوب نظارتی و قانونی سخت گیرانه و کار آمد نیاز دارد . که به موجب آن ، اختیارات و‌مسئولیت های سازمان های دولتی و‌ وزارت خانه های مربوطه نیز در مورد این موضوع تعریف شده است .

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر