bazarnews

کد خبر: ۶۵۳۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
به دنبال افزایش مصرف بی‌رویه و بیش از انتظار گاز در بخش خانگی و رسیدن مصرف گاز در این بخش به مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب، گازرسانی به نیروگاه‌ها به شدت محدود شده و در حدود ۶۰ درصد سوخت نیروگاه‌های کشور هم‌اکنون با سوخت مایع تأمین می‌شود.

گروه نفت و انرژی بازارنیوز: غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در این خصوص با بیان اینکه "زنگ هشدار مصرف بی رویه گاز در کشور به صدا درآمده"، گفت: هرچه قدر مصارف خانگی گاز در فصل سرما بیشتر می‌شود، سهم گاز نیروگاه‌ها کاهش پیدا می‌کند که این مسئله بی تبعات نیست؛ ما مجبوریم به سمت سوخت‌های مایع برویم؛ این سوخت‌های مایع وقتی در نیروگاه‌ها مصرف می‌شود، مخصوصا در کلانشهرها، ایجاد آلایندگی در هوا می‌کند.

وی افزود: محدودیت دیگری که داریم این است که خود سوخت‌های مایع نیز به صورت نامحدود در اختیار نیروگاه‌ها نیست؛ پس در روز‌های سرد سال ممکن است به سمت خاموشی‌های احتمالی مخصوصا در مناطق سردسیر برویم.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تصریح کرد: درخواست ما از مردم این است که در روز‌هایی که هوا سردتر است، هم مصارف گاز را کاهش دهند و هم مصارف غیرضروری برق را از مدار خارج کنند.

برچسب ها: قطعی برق ، برق ، توانیر
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر