bazarnews

کد خبر: ۶۵۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
رئیس بنیاد مستضعفان به شایعه گران شدن قیمت املاک بیرجند به دنبال برگزاری مزایدات این بنیاد پاسخ داد.

سید پرویز فتاح در حاشیه سفر به استان خراسان جنوبی و حضور در جلسه شورای اداری شهرستان درمیان، در جمع خبرنگاران این استان با اشاره به ظلم خاندان پهلوی و وابستگانشان و تصاحب زمین‌های بسیاری با زور اظهار کرد: خراسان جنوبی در زمان رژیم گذشته منتسب بود به اسدالله علم وزیر دربار که بسیاری از زمین‌ها را تصرف کردند و به نام زدند. بعضی از مشکلات درباره این زمین‌ها حل شده و خیلی از موارد هم هنوز حل نشده است. این مشکل را ما باید حل کنیم و واقعاً بنای ما این است که از این زمین‌ها و منافع آن برای نفع مردم و توسعه استان استفاده شود.

به گفته وی فلسفه بنیاد همانطور که روی اسم آن است، برای مستضعفان و محرومان و مردم است.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان بخشی از خدمات این بنیاد در استان خراسان جنوبی گفت: بنیاد مستضعفان به صورت سنتی در این استان خدماتی داشته و فعالیت‌هایی انجام داده که خدماتش در حوزه‌های مختلف اعم از بهداشتی، ورزشی، آموزشی و … ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اضافه شدن شهرستان در میان به مناطق هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان، خاطرنشان کرد: در کنار این خدمات، به پیشنهاد مسئولان استان در شهرستان در میان مستقر می‌شویم و هر کاری لازم باشد برای توسعه این شهرستان انجام خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره بنا‌های میراث فرهنگی که در زمین‌های بنیاد مستضعفان قرار دارد، گفت: اگر این املاک و اماکن تاریخی در اختیار میراث فرهنگی است، حتماً وظیفه آنهاست که اقدام به مرمت این بنا‌های تاریخی کنند. البته اگر ملکی در اختیار بنیاد است و میراث فرهنگی آن را ثبت تاریخی کرده باشد، ما موظفیم این املاک را حفظ کنیم تا تعیین تکلیف شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش قیمت زمین و املاک در اثر مزایده‌های این بنیاد، اظهار داشت: در همه ایران قیمت ملک بالا رفته است. آیا در آنجا‌ها هم مزایده بنیاد باعث شده؟ متوسط گیری کنند که قیمت ملک در بیرجند نسبت به ۳ سال قبل چقدر گران شده، در نقاط دیگر ایران هم ارزیابی کنند. حتماً اینطور نیست که افزایش قیمت ملک در بیرجند بیشتر از سایر نقاط کشور باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که منافع مزایده‌های بنیاد مستضعفان برای مردم استان باشد.

 

مهر

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر