bazarnews

کد خبر: ۶۵۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
مهدی ثقفی اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق استان اصفهان در پاییز امسال، تولید ارز‌های دیجیتال به صورت مخفیانه در واحد‌های صنعتی یا حتی کشاورزی است و یکی از برنامه‌های ما شناسایی این موارد و هدایت آن‌ها به سمت اخذ انشعابات قانونی است.

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز: مهدی ثقفی، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان، در نشست خبری شرکت توزیع برق منطقه‌ای استان اصفهان که گفت: یکی از دلایل افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق استان اصفهان در پاییز امسال، تولید ارز‌های دیجیتال به صورت مخفیانه در واحد‌های صنعتی یا حتی کشاورزی است و یکی از برنامه‌های ما شناسایی این موارد و هدایت آن‌ها به سمت اخذ انشعابات قانونی است.

ثقفی اضافه کرد: امسال کرد با همکاری مشترکین صنعتی و اداری پیک بار را در حد مجاز تعیین شده کنترل کنیم و دچار خاموشی نشویم.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق با اشاره به اینکه سال گذشته اصفهان دچار خاموشی‌های متعددی بوده است و این مسئله در سال جاری تکرار نشده است گفت: امسال به دلیل وجود آب پشت سد‌ها خاموشی نداشتیم و سطح پیک مجاز برای ما یک هزار و ۸۸۰مگاوات بود که در پایین تراز این حد آن را کنترل کردیم و این کاهش پیک از طریق همکاری مشترکان بزرگ یا همان مشترکان دی ماندی انجام شد. دو‌مشترک بزرگ برق منطقه‌ی اصفهان، واحد‌های صنعتی و بخش اداری بوده است که هر دو‌نسبت به سال گذشته با کاهش مصرف مواجه شده اند.

وی با اشاره به نگرانی درخصوص مصرف برق درسال آینده اضافه کرد: در پاییز امسال با رشد ۱۳ درصدی بار مواجه هستیم که این با مقدار بیشتر به تابستان سال آینده منتقل می‌شود و در حال حاضر نگران افزایش مصرف در تابستان سال آینده هستیم که احتمالا با افرایش ۲۰ درصدی مصرف مشترکان مواجه شویم که باید همکاری صنایع و کشاورزان را داشته باشیم تا تابستان آینده خاموشی نداشته باشیم.

ثقفی با اشاره به شناسایی مصرف کنندگان غیرمجاز تولید ارز دیجیتال گفت: "یکی از دلایل اقزایش ۱۳ درصدی مصرف برق استان در پاییز امسال تولید ارز‌های دیجیتال به صورت مخفیانه در واحد‌های صنعتی یا حتی کشاورزی است و یکی از برنامه‌های ما شناسایی این موارد و هدایت آن‌ها به سمت اخذ انشعابات قانونی است که در دوماه گذشته شرایط قانونی اخذ انشعاب برق برای تولید ارز‌های دیجیتال را ارائه کرده که بالاترین قیمت برق را برای آن مشخص کرده اند همچنین این مراکز اجازه ندارند در دوماه تیر و مرداد که زمان پیک بار است فعالیت کنند".

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر