bazarnews

کد خبر: ۶۶۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
اخیرا تصاویر جدیدی از این ویروس کرونای جدید توسط «پژوهشگاه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی» (NIAID) و با استفاده از میکروسکوپ‌های قدرتمند الکترونی، منتشر شده است.

 به دنبال شیوع ویروس کرونا و هشدار‌های جهانی در خصوص خطرات ناشی از آن، این بیماری توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کرد. بسیاری از خبرگزاری‌های جهان به صورت روزانه تصاویر و آمار‌های مربوط به شیوع این بیماری را منتشر می‌کنند. با این همه اغلب این تصاویر جنبه انسانی دارند و انسان مرکز توجه آن‌ها بوده است. تصاویری همچون مسافران هوایی که ماسک زده اند، توریست‌هایی که در یک کشتی‌های کروز محبوس شده اند و کادر پزشکی که همچون فضانوردان لباس‌های محافظ بر تن کرده اند.

هنوز در میان انبوه اخبار این بیماری همه گیر، توجه چندانی به خود ویروس کرونا- یا با نام دقیق‌تر کووید ۱۹ – نمی‌شود. با اینکه ما هر روز با بمباران خبری درباره این ویروس مواجه هستیم، هنوز هیچگونه تصوری از شکل خود این ویروس نداریم.

اما اخیرا تصاویر جدیدی از این ویروس کرونای جدید توسط «پژوهشگاه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی» (NIAID) و با استفاده از میکروسکوپ‌های قدرتمند الکترونی، منتشر شده که به نوعی دقیق‌ترین و واضح‌ترین تصاویر از این ویروس به شمار می‌رود. این تصاویر در آزمایشگاه‌های کوهستانی راکی NIAID در همیلتون ایالات متحده تهیه شده که بخشی از انستیتوی ملی بهداشت است.

«امی د. ویت»، رئیس واحد بیماری‌های مولکولی NIAID، نمونه ویروس را تهیه کرد. میکروسکوپ «الیزابت فیشر» تصاویر را تولید کرد و دفتر هنر‌های تجسمی پزشکی آزمایشگاه به صورت دیجیتالی تصاویر را رنگ آمیزی کرد.

NIAID خاطرنشان می‌کند که این تصاویر کاملاً شبیه به ویروس کرونا قبلی MERS-CoV (ویروس سندرم تنفسی که در سال ۲۰۱۲ در خاورمیانه پدیدار شد) و ویروس اصلی سارس SARS-CoV (ویروس سندرم تنفسی حاد که در سال ۲۰۰۲ پدیدار شد) است.

این موسسه در یک پست وبلاگ توضیح می‌دهد که:"این تعجب آور نیست؛ چرا که سنبله‌های موجود در سطح کروناویروس، این نام خانوادگی «کرونا» را به آن می‌دهد که در زبان لاتین به معنای «تاج» است. بیشتر گونه‌های کروناویروس دارای چنین شکل تاج مانندی هستند. " روز سه‌شنبه گذشته نیز، سازمان بهداشت جهانی به طور رسمی نام بیماری جدید را COVID-۱۹ گذاشت.

در ادامه تصویر NIAID از ویروس جدید را خواهید دید

عکس/ ویروس کرونا از نزدیک!

برچسب ها: کرونا ، ویروس ، چین
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر