bazarnews

کد خبر: ۶۶۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
 صبح امروز شنبه سوم اسفند ۹۸ شاخص بورس تهران با افت ۱۱ هزار واحدی معاملات خود را آغاز کرد، اما در ادامه با اصلاح شاخص، روند با بهبود مناسب‌تری مواجه شده است. بر اساس معاملات بورس تهران، در لحظه تنظیم این خبر (۹:۵۹) شاخص با افت ۷ هزار و ۷۰۰ واحدی مواجه بوده و بخشی از افت ابتدای معاملات را جبران کرده است.

کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند که شاخص افت ابتدای صبح خود را جبران نماید، این در حالی است که یکی از کارشناسان بازار سرمایه در گفتگو با مهر می‌گوید: کاهش ۷ هزار واحدی شاخص کمتر از یک و نیم درصد شاخص را نشان می‌دهد به نحوی که این افت در مقابل شاخص ۴۷۰ هزار واحدی رقم بالایی به شمار نمی‌رود و کاملاً یک فرآیند طبیعی را نشان می‌دهد.

امروز در بازار بورس ۲ هزار و ۵۲۶ میلیون سهم به ارزش ۱۵ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۸۳۷ میلیون ریال معامله شده است. به گزارش مهر، برخی پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که واکنش شاخص به قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه FATF و مشاهده نمونه‌های مثبت ابتلاء به ویروس کرونا منجر به افت شده است.

تحلیل گران بازار سرمایه به مردم و سهامداران توصیه می‌کنند تا از رفتارهای هیجانی در بازار پرهیز کرده و تنها با توجه به شرایط بازار و نوع صورت‌های مالی شرکت‌های بورسی اقدام به خرید یا فروش هر سهم کنند.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر