bazarnews

کد خبر: ۶۷۲۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
در تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ آمده است: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از کلیـه بانک‌هـای اطلاعـاتی در اختیار و بر اساس معیارها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین مـی‌شود نسـبت بـه شناسـایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران، با ارائه دلیل و مدرک به افراد، اقدام کند.
مژگان خانلو، سخنگو ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه در خصوص احتمال شروع مراحل حذف یارانه نقدی خانوارهای در فروردین سال آینده گفت: هنوز تصمیم‌گیری در خصوص حذف یارانه از فروردین سال ۹۹ گرفته نشده است و وزارت کار باید اقدامات لازم برای این طرح و شناسایی افرادی که باید از لیست یارانه‌بگیران حذف شوند را انجام دهد.
 
وی پیش از این نیز در آذر ماه سال جاری در خصوص تعداد کسانی که در سال آینده یارانه نقدی آنها حذف می‌شود، به تجارت‌نیوز گفته بود: ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند، که به نظر می‌رسد طبق لایحه بودجه برآورد می‌شود اگر شناسایی‌ها صورت گیرد احتمالا یارانه ۲۰ میلیون نفر آن در سال آینده حذف شود، که از این طریق در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از منابع صرفه‌جویی می‌شود.
 
در مرداد ماه امسال نیز هیات وزیران آیین‌نامه اجرایی حذف تعداد از یارانه‌بگیران را تصویب کرد. بر اساس این آیین‌نامه، دولت موظف شد با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌‌بگیران اقدام کند.
 
اما طبق گقته مهدی قمصریان، روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور به تجارت‌نیوز، براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تا مهر ماه امسال کمتر از یک میلیون نفر از جمعیت یارانه‌بگیران حذف شده‌اند و پس از آن یارانه هیچ کسی قطع نشده است.
 
با توجه به این که الزام حذف سه دهک از یارانه‌بگیران در بودجه آمده است، اگر از فروردین ماه دولت اقدام به حذف این سه دهک کند باید ماهانه به طور میانگین یارانه حدود یک میلیون و ۶۶۶ هزار نفر را حذف کند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸۱۲۱۹۱۰۴۳۱۲
0
0
عجیب است واقعا"عجیب . یعنی من معلم جزء 2 میلیون برخوردارم که از سال 94 یارانه ام را قطع کردند و معیشتی هم بهم ندادند. این مجموعه همانهایی هستند که به دولت 9 و10 می گفتند نمی شود کشور را با صدقه اداره کرد شما همان قلیل صدقه را هم قطع کردید
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر