bazarnews

کد خبر: ۶۷۳۷۲
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
 این عضو کمیسیون آموزش مجلس با ابراز امیدواری نسبت به اختصاص اعتبارات لازم به آموزش و پرورش برای اجرای نظام رتبه‌بندی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و ۵۰ درصد فوق‌العاده شغل گفت: انتظار ما این است که دولت توجه و نگاه ویژه به آموزش و پرورش به عنوان زیربنایی‌ترین دستگاه آموزشی و فرهنگی داشته باشد.

 فریده اولادقباد اظهار کرد: زمانی که دولت لایحه برنامه ششم را ارائه کرد، تنها بندی درباره خرید خدمات آموزشی در آن پیش‌بینی شده بود اما در کمیسیون آموزش ۲۴ بند دیگر در راستای احقاق حقوق فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش به آن اضافه شد که یکی از آنها رتبه‌بندی معلمان بود. این موضوع در ماده ۶۳ قانون برنامه ششم مورد تاکید قرار گرفت اما متاسفانه دولت آن را به صورت ناقص اجرا می‌کند در حالی که پیشنهاد ما این بود که در راستای ماده ۶۳ قانون برنامه ششم کمیسیون لوایح دولت لایحه‌ای را بدهد تا رتبه‌بندی معلمان اجرایی شود.

وی با بیان اینکه رتبه‌بندی معلمان تحت تاثیر ۵۰ درصد فوق‌العاده شغل کارمندان قرار می‌گیرد، افزود: رتبه‌بندی به عنوان یک ماده قانونی باید تحولی در آموزش و پرورش ایجاد می‌کرد و در قالب یک لایحه به مجلس ارجاع می‌شد اما این اتفاق نیفتاد. علاوه بر این ۵۰ درصد فوق‌العاده شغل باید مثل بقیه کارمندان دولت به فرهنگیان نیز اضافه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازنشستگان به دلیل عدم اعمال ۵۰ درصد فوق‌العاده شغل در بدترین شرایط نظاره‌گر این تبعیض هستند، ادامه داد: همچنین تفاوت دریافتی کادر آموزشی و اداری در افزایش ۵۰ درصد باید لحاظ شود، آقای اللهیاری معاون وزیر آموزش و پرورش در صدا و سیما گفت که ۵۰ درصد فوق‌العاده شغل معلمان اعمال شده در حالی که این اتفاق هنوز نیفتاده است، ایشان همچنین گفت که بین یک‌ونیم تا دو میلیون تومان به حقوق فرهنگیان اضافه می‌شود در صورتی که این اتفاق نخواهد افتاد و عددش به این میزان نیست.

اولادقباد ادامه داد: جامعه فرهنگیان دو انتظار از دولت دارد؛ یکی اجرای کامل نظام رتبه‌بندی فرهنگیان و دیگری اضافه شدن فوق العاده شغل مثل بقیه کارکنان دولت چه در کادر اداری و آموزشی و چه بازنشستگان که نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرند، حتی اگر شده این اعتبار باید از صندوق توسعه ملی برای اجرای رتبه‌بندی معلمان و همسان‌سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان تأمین شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: در مورد دانشجو معلمان ما شاهد کسر ۴۵ درصد حقوق آنها به نام رفاه دانشجویان بودیم، مگر آنها چقدر حقوق می‌گیرند؟ خیلی از آنها در شهرهای دیگر و دور از خانواده تحصیل می‌کنند، پس نباید آنها را دچار دلزدگی کنیم.

وی با اشاره به پیش‌بینی معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز در بودجه سال‌های ٩٧ و ۹۸ گفت: هم سازمان برنامه و بودجه برای این حکم در سال ٩٨، صد میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بود و برای بودجه سال آینده نیز همین مبلغ دیده شده است، در حالی که بین ۸۰۰ تا هزار میلیارد تومان نیاز است. همین حالا این قانون در بسیاری از مدارس اجرا نمی‌شود و خیلی از مدیران می‌گفتند که باید این مبلغ را پرداخت کنیم وگرمه آب و برق و گازشان قطع می‌شود.

اولادقباد با بیان اینکه سرانه آموزشی مدارس یا اصلا و یا به موقع پرداخت نمی‌شود و یا متناسب با تعداد دانش آموزان نیست، تاکید کرد: آموزش و پرورش هر سال با ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است.

 این عضو کمیسیون آموزش مجلس در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اختصاص اعتبارات لازم به آموزش و پرورش برای اجرای نظام رتبه‌بندی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و ۵۰ درصد فوق‌العاده شغل گفت: انتظار ما این است که دولت توجه و نگاه ویژه به آموزش و پرورش به عنوان زیربنایی‌ترین دستگاه آموزشی و فرهنگی داشته باشد.

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸۱۲۲۱۱۴۱۷۳۲
1
1
ممنون ازلطف همه مجلسی هاانشاالله حق معلمان راثابت کنندباتشکرازهمکاریتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸۱۲۲۱۱۵۱۸۱۱
0
1
از 74 تا حالا قرار بوده چیزی اضافه بشه که کم شده
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸۱۲۲۱۱۷۱۲۴۵
0
1
سلام خدا خیرتان دهد اگر این کار رو برای بازنشستگان انجام دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸۱۲۲۲۰۸۳۳۲۴
0
0
آقای وزیر کار و رفاه اجتماعی پس چرا بعد از سال ها حرف و حدیث و شعار همانند دیگر بازنشستگان کشوری و لشکری حقوق بازنشسشتگان تامین اجتماعی را زیاد نمی کنید مردیم از این همه گرانی و تورم کمتر شعار بدهید . مگر بازنشستگان تامین اجتماعی آدم نیستند و غیر از آدمند .
انصاف هم خوب چیزیه .
اگر کرونا مردم را نکشه حتما به علت گرانی و تورم بیش تر از اندازه و کفاف ندادن حداقل حقوق 1/5 میلیونی نمیشه زندگی کرد با پیاز کیلویی 10 هزارتومانی برنج کیلویی 25 هزارتومان ومیوه کیلویی 12 و 15 هزارتومان و گوشت کیلویی 110 هزارتومان و قبض آب و برق و گاز و اجاره خونه و غیره ... و سیر کردن شکم دو تا بچه و جهزیه دخترم را نمی توانم بدهم . ما همه بازنشستگان تامین اجتماعی برای سیر کردن خودمان بعد از 30سال سابقه و بیمه پردازی باز باید کار کنیم زیرا با حقوقی که به ما بازنشستگان تامین اجتماعی میدهد 10 روز هم نمی شود زندگی کرد چه برسه به یک ماه زندگی با این گرانی های افسار گسیخته .
ناسناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸۱۲۲۴۱۷۵۳۱۵
0
0
عدالت را برقرار کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸۱۲۲۴۱۸۰۸۱۷
0
0
سلام بین شاغلان و بازنشستگان آموزش و پرورش قانون خدمات کشوری را برای بازنشستگان اجرا کنید با تشکر
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر