bazarnews

کد خبر: ۶۷۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
در حالی که سرمایه گذاران برای جبران زیان های به بار آمده در بازارهای بورس اقدام به نقد کردن دارایی های خود در بازار طلا کرده اند قیمت طلا روز جمعه تا 4.5 درصد کاهش داشت و در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی از سال 1983 میلادی قرا گرفت.

قیمت فلز پالادیوم هم یک روز پس از افت 28 درصدی، دیروز حدود 11 درصد کاهش داشت و در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی در تاریخ قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 2.94 درصد کاهش به 1529 دلار و 83 سنت رسید. فلز زرد در این هفته بیش از 9 درصد کاهش داشت و بزرگترین افت هفتگی از سال 1983 میلادی را پشت سر گذاشت. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با 4.63 درصد کاهش به 1516 دلار و 70 سنت رسید.
سوکی کوپر، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد در این باره گفت: «در حالی که بازارهای بورس همچنان تحت فشار قرار دارند و این مسئله فشارها برای نقد کردن دارایی ها در سایر بازارها را افزایش داده است، افت قیمت در بازار طلا چندان غیرمنتظره نیست.»
وی افزود: «در کوتاه مدت قیمت طلا ممکن است باز هم کاهش یابد زیرا سرمایه گذاران برای پاسخگویی به دعوت های نهایی در سایر بازارها به نقدینگی نیاز دارند.»
پس از انتشار خبرهایی در مورد اعلام وضعیت فوق العاده در آمریکا از سوی دونالد ترامپ برای مقابله با کرونا، ترمیم شاخص ها در بورس وال استریت رند معکوس به خود گرفت.
قیمت طلا از روز دوشنبه تاکنون که به بالاترین رقم بیش از 7 سال گذشته یعنی 1702 دلار و 56 سنت رسیده بود حدود 200 دلار ارزان تر شده است. افزایش 1.2 درصدی ارزش دلار آمریکا از دیگر عوامل افت قیمت طلا بوده است.

برچسب ها: طلا ، قیمت طلا ، اونس طلا
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر