bazarnews

کد خبر: ۶۷۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
 شرکت مایکروسافت روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد «بیل گیتس» از عضویت در هیئت مدیره شرکت مایکروسافت استعفا خواهد کرد.

طبق این بیانیه بیل گیتس جایگاه خود در هیئت مدیره شرکت «برکشایر هاتاوی» متعلق به وارن بافت را نیز ترک خواهد کرد. گیتس در «لینکداین» نوشت: «تصمیم گرفتم از هئت مدیره دو شرکت مایکروسافت و برکشایر هاتاوی بروم تا وقت بیشتری را صرف امور خیریه در مسائل مختلف از جمله مسائل بهداشت، توسعه، آموزش جهانی بکنم». وی همچنین گفت «افزایش مشغولیت‌های وی در مسائل مربوط به تغییر آب و هوایی» نیز از جمله دلایل رفتنم از دو شرکت مذکور است.

وی در ادامه نوشته خود در لینکداین عنوان کرد: «رهبری دو شرکت مایکروسافت و برکشایر هاتاوی تاکنون اینقدر قدرتمند نبوده است بنابراین زمان مناسبی برای گرفتن این تصمیم است». بنیان‌گذار مایکروسافت در ادامه نوشته خود آورده است کنار رفتن از هیئت مدیره به معنای رفتن من از شرکت نیست. مایکروسافت همچنین بخش مهمی از زندگی کاری من خواهد بود و من همچنان همراه «ساتیا نادلا»رئیس کنونی شرکت برای کسب اهداف جاه‌طلبانه این شرکت به تلاش خود ادامه خواهم داد.».

بیل گیتس در سال 1975 به همراه پل آلن مایکروسافت را تاسیس کرد. پل آلن در سال 2018 درگذشت. تا سال 2000 بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت بود. «ساتیا نادلا» مدیرعامل کنونی مایکروسافت در سال 2014 به این مقام منصوب شد و بیل گیتس تا سال 2014 به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت فعالیت می‌کرد و از آن زمان بود که بیشتر وقت خود را صرف مؤسسه «بیل و ملیندا» کرد که در سال 2008 تاسیس شده بود.

گیتس یکی از سهامداران عمده شرکت مایکروسافت است و حدود 1.36 درصد از سهام شرکت در اختیار وی است. این شرکت در سال 1986 در بورس اوراق بهادار عرضه شد و اکنون با ارزش 1 تریلیون و 210 میلیارد دلار یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان است.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر