bazarnews

کد خبر: ۶۷۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز امروز گفت: با توجه به شرایط فعلی و نامعلوم بودن تعطیلات پیش‌بینی‌های تدریسی لازم برای ماه‌های آتی نیز انجام شده است.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه ممکن است تعطیلات تا بعد از فروردین نیز ادامه داشته باشد، افزود: استان البرز دبیران توانمندی در ارائه آموزش دارد که شماری از این دبیران در شبکه سراسری آموزش نیز به ارائه مطالب می‌پرادزند. 

قاسمی با اشاره به اینکه تولید محتوای مجازی در دستورکار آموزش و پرورش طی سه طرح انجام می‌شود، گفت: یکی از طرح‌ها تولید محتوا توسط آموزش و پرورش و توزیع آن است. 

وی ادامه داد: طرح دیگر تولید محتوا و ارائه مطالب آموزشی توسط نواحی چهارگانه و مناطق هشتگانه می‌باشد. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز یادآور شد: بخش بسیار مهم دیگر تولید محتوا و ارائه آموزش به صورت فردی و توسط خود دبیران و معلمان است که با خانواده دانش آموزان ارتباط گرفتند و کار در حال انجام است. 

وی یادآور شد: همچنین سامانه کشوری همگام بخش عمده مطالب آموزشی را در اختیار دانش آموزان میگذارد و (نگاه البرز) سامانه استانی است که در اختیار شهروندان قرار دارد. 

درس خواندن دور از مدرسه با چاشنی آموزش خانواده

وی از تشکیل کمیته راهبردی تولید محتوا در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: 50 مورد تدریس فرهنگیان در فضای مجازی منتشر شده است و تنها استانی هستیم که در کنار مطالب آموزشی به آموزش خانواده نیز پرداخته‌ایم. 

وی با بیان اینکه آموزش از راه دور و درست خواندن دانش‌آموزان در خانه نیازمند آمادگی فضای خانه برای اینکار است، گفت: باید آرامش روانی در منازل حکم فرما باشد از این رو تا کنون پنج قسمت ویدیو آموزش خانواده تولید و توزیع شده است. 

وی با بیان اینکه 20 معلم ابتدایی مشغول تولید محتوا هستند، گفت: آماده دریافت هرگونه پیشنهادات و انتقادات اقشار مختلف مردمی برای بهتر شدن شرایط آموزش از راه دور هستیم. 

وی در در رابطه با پرداخت حقوق سرویس مدارس و معلمان حق التدریس گفت: طبق آخرین تصمیم حق سرویس مدارس تا 15 اسفندماه باید پرداخت شود و معلمان حق التدریس هم تا مادامی که مدارس از اولیا شهریه گرفتند مشمول حقوق خواهند شد. 

قاسمی اضافه کرد: با توجه به نامعلوم بودن شرایط و احتمال ادامه دار بودن تعطیلات تصمیم گیری برای سال آتی معلمان و راننده سرویس‌ها پس از برگزاری جلسات رسمی اعلام خواهد شد. 

فارس/

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر