bazarnews

کد خبر: ۶۷۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
مطابق رای جدید دیوان عدالت اداری در خصوص علی الحساب شدن سنوات ها، از این پس پرداخت سنوات‌ها در پایان هر سال به صورت علی الحساب بوده و کارفرما موظف است در پایان همکاری بر اساس آخرین حقوق سنوات را به کارگر پرداخت کند.

گروه کار و تعاون بازارنیوز: در متن این رأی آمده است:بر اساس رای مورخ 19 آذرماه 1398 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ، در قراردادهای مدت موقت (قراردادهای یکساله) نیز ( مانند قرارداد های دائم ) پرداخت سنوات که در پایان هر سال پرداخت می گردد، علی الحساب تلقی شده و می بایستی در زمان قطع همکاری با کارگر ، براساس آخرین حقوق به کارگر پرداخت گردد.

ولی در متن جدید ماده 24 قانون کار آمده است: با توجه ماده 24 قانون کارو تبصره 4ماده 41قانون رفع موانع تولید،ملاک پرداخت پاداش و پایان خدمت اتمام قراردادکار می باشد. از این رو در هر زمان  که قرارداد کار پایان  قراردادهای کار با مدت بیش از یک سال به صورت مجزا پرداخته شده باشد. این پرداخت علی الحساب محسوب شده وما به التفاوت آن در خاتمه قراردادهای مذکور باید محاسبه و پرداخت گردد. ولی در قرارداهای با مدت زمان یکسال و کمتر با خاتمه قرارداد حق سنوات باید به صورت قطعی محاسبه و پرداخت گردد. لیکن قراردادهای یکسال و کمتر از شمول دادنامه شماره 2727 مورخ 98.9.19 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری خارج بوده و پرداخت ما به تفاوت در این نوع قراردادها منتفی است. 

برچسب ها: کار ، سنوات ، قرارداد موقت
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر