bazarnews

کد خبر: ۶۷۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با بازارنیوز؛
نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شرایط تولید در کشور را «سخت» و بانک‌ها و تسهیلات بانکی را معضلی برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بخش تولید دانست.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز: احمد انارکی محمدی، نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز، در رابطه با شعار سال ۹۹ اظهار داشت: آنچه که چندسالی است از پیام و شعار مقام معظم رهبری برای سال نو بر می‌آید، بحث اقتصاد، معیشت، تولید، اشتغال و امثالهم، دغدغه ایشان و از اصلی‌ترین مشکلات کشور است که ایشان بحث اقتصاد مقاومتی را به عنوان راهکار برای این مشکلات مطرح فرمودند.

انارکی درباره ظرفیت تولید در کشور و  احقاق شعار «جهش تولید» گفت: شرایط تولید بسیار سخت است؛ با توجه به تحریم‌هایی که هستیم و این که بخش زیادی از مواد اولیه‌ای ما وارداتی است، بانک‌ها هم در بحث تسهیلات معضلی برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران شدند.

وی افزود: تولید با سود بالا آن هم در شرایط فعلی، قطعا جوابگو نیست. این است که ما باید همّیتی داشته باشیم تا در سال جدید و بعد از جمع شدن بحران کرونا، به جا‌هایی که می‌شود کمک کرد تا تولید ملی را نگه داریم. آنچه که الان وجود دارد این است که بسیاری از واحد‌های تولیدی ما با ظرفیت بسیاری پایینی تولید می‌کنند.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی ادامه داد: ما تا جایی که می‌شود باید بحث‌های اقتصاد مقاومتی را در تولید ملی به کار ببریم. تمام دستگاه ها، حتی دستگاه‌های امنیتی، مالیاتی، بیمه ای، بانکی، گمرکات و...  باید پای کار بیایند تا ما بتوانیم سرعت کار را بالا ببریم. در تولید یکی از بحث‌هایی که در سال «جهش تولید» بخواهیم داشته باشیم، استفاده از تکنولوژی‌های جدید و بروز است.

انارکی در پایان گفت: امیدوارم در سال جدید، بحران ویروس کرونا را پشت سر بگذاریم که خود این هم بخش زیادی از تولید و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط را به سمت تعطیلی کشانده و مشکلاتی ایجاد کرده که اگر این‌ها بخواهند دوباره راه بیفتند، قطعا باید حمایت شوند. امیدوارم در سال جدید دولت همت این کار و مجلس بتواند مصوبات خوبی را داشته باشد، همکاری‌های خوبی در بحث حاکمیت صورت بگیرد که ما بتوانیم به جهش تولید برسیم.

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر