bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات محلس شورای اسلامی از بودجه ۱۲ هزار میلیارد تومانی برای رتبه‌بندی معلمان در نیمه دوم سال جاری خبر داد و گفت: با تصویب طرح رتبه بندی معلمان، کمترین حقوق دریافتی این گروه به هشت میلیون تومان رسید، اما این طرح شامل افرادی که قبل از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ بازنشسته شدند، نمی‌شود.

به گزارش بازارنیوز حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، اظهار کرد: فرهنگیان و مجلس، یک دهه بود که منتظر لایحه رتبه بندی فرهنگیان از سوی دولت بودند که دولت قبلی این طرح را در اسفندماه سال گذشته به مجلس ارائه داد.

فلاحی تصریح کرد: طرح رتبه بندی فرهنگیان امروز تصویب شد و علت تاخیر در این امر، کمبود بودجه سال گذشته بود.

وی ادامه داد: کار‌های مربوطه در کمیسیون انحام شد و اصلاحات لازم در مجلس، صورت گرفت و با بودجه ۱۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان این طرح از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ انجام شد تا افرادی که پس از این تاریخ، بازنشسته شدند را در بر بگیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، توضیح داد: در چهار دسته؛ مربی، استادیار، دانشیار و استاد معلم، رتبه بندی انجام می‌شود و حقوق فرهنگیان از هشت میلیون تومان، آغاز خواهد شد.

فلاحی خاطرنشان کرد: افرادی که قبل از تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، بازنشسته شدند، شامل این طرح، نخواهند شد.

وی با اشاره به اعتراضات و تجمعات معلمان در چند روز اخیر، بیان کرد: خواسته‌ی فرهنگیان، رتبه بندی بود که باید زودتر انجام می‌شد، اما ما فرهنگیان را متین‌تر از آن می‌دانیم که تجمع کنند و شعار دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح رتبه‌بندی، قسمت زیادی از مشکل فرهنگیان حل می‌شود، اما این اقدام، کافی نیست./ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: