bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
مدیر پروژه ایران در مرکز بین المللی تجارت (ITC) آمادگی این مرکز را به منظور گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف توسط بخش‌های مختلف کشاورزی در کنار برنامه آموزش دهی به ۱۵۰ نفر از آموزشگران را اعلام کرد.

به گزارش بازارنیوز، به منظور آغاز اجرای استراتژی ملی صادرات از جمله در زمینه گیاهان دارویی و میوه و سبزیجات که در راستای انجام پروژه مشترک سازمان توسعه تجارت کشورمان و مرکز بین المللی تجارت (International Trade Center – ITC)، عملیاتی خواهد شد، نشست مشترکی با حضور کارشناسان مرکز و سازمان یادشده و نیز بخش‌های ذیربط وزارت جهاد کشاورزی در محل دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی برگزار شد.

در این نشست، علیمراد سرافرازی مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اجمالی پتانسیل‌های بخش کشاورزی، نقطه نظرات این وزارت را در زمینه اولویت‌های بخش کشاورزی پیرامون نتایج بلندمدت و نیز رویداد‌های آموزشی در چارچوب پروژه مذکور ارائه کرد.

همچنین نمایندگان دستگاه‌های شرکت کننده در این نشست، با تاکید بر امنیت غذایی در ابعاد مختلف به عنوان استراتژی اصلی وزارت جهاد کشاورزی، نظرات خود را در خصوص بهره مندی از کارشناسان و دوره‌های آموزشی از جمله در زمینه ادوات پالایشگاهی گیاهان دارویی، راه اندازی تجهیزات دارای فناوری نوین جدید با منشاء خارجی، توسعه کشت محصولات ارگانیک، بازار‌های تجاری و صادرات محصولات کشاورزی، سلامت غذا، مدیریت کیفیت و مقررات بهداشتی و بهداشت گیاهی (SPSs)، سیاست‌های تعرفه ای، ثبت نشانه‌های جغرافیایی (GI)، بکارگیری سیستم Block chain و Cold Chain، اعطای حق اعتباردهی بین المللی به آزمایشگاه مرجع در زمینه گیاهان و حفظ نباتات در ایران به تفصیل بیان داشتند.

در این نشست، ماری کلود مدیر پروژه ایران در مرکز بین المللی تجارت (ITC) مستقر در ژنو نیز با اشاره به ویژگی‌های پروژه در بخش کشاورزی و تاکید بر ماهیت آن برای استفاده از تجهیزات نوین و ابعاد نرم افزاری فناوری، خواستار ارسال مشخصات فنی تجهیزات و کارشناسان برای ارائه آموزش شد.

وی همچنین آمادگی ITC را به منظور گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مورد اشاره توسط بخش‌های مختلف کشاورزی در کنار برنامه آموزش دهی به ۱۵۰ نفر از آموزشگران با همکاری مرکز آموزش تجاری و وزارت جهاد کشاورزی در چارچوب پروژه مشترک، اعلام کرد.
/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: