bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
گرگان- سلمان زاده، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان از اجرای طرح جهش تولید در دیم زار‌های ۹ شهرستان استان خبرداد.

محمدمهدی سلمان زاده اظهار کرد: طرح جهش تولید در دیم زارها، طرح مشترکی بین وزارت جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است که اجرای از سال ۱۳۹۹ در پنج استان کشور آغاز شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان افزود: این طرح پنج ساله بوده و در سال دوم اجرای آن ۱۵ استان کشور را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: در گلستان، شهرستان های، آق قلا، بندرترکمن، گمیشان، علی آبادکتول، مراوه تپه، گنبدکاووس، گالیکش، مینودشت و کلاله محل اجرای این طرح هستند.

سلمان زاده اضافه کرد: ۶۰ درصد از اراضی استان کشت دیم بوده و این طرح ۷۰ هزار هکتار را پشتیبانی می‌کند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان گفت: در سالی که به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده این اقدام را انجام می‌دهیم که کار تحقیقاتی آن به انجام رسیده و وارد کار اجرایی شده است.

وی با بیان این که ما در محصولاتی از قبیل گندم، جو، کلزا و زیره ورود کردیم، ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کار پشتیبانی را انجام داده و ۳۰ درصد هزینه بیمه محصولات کشاورزی را متقبل شده است.

سلمان زاده همچنین گفت: ۱۲۹ کارشناس فنی را برای آموزش به کشاورزان و بهره برداران پای کار آورده و اقلامی از قبیل ریزمغذی ها، بذارمال‌ها و ... را رایگان یا با قیمت پایین در اختیار کشاورزان قرار می‌دهیم.

وی همچنین از پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان در راستای اجرای این طرح خبر داد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان بیان کرد: کشاورزان برای ورود در این طرح می‌توانند به سامانه مد نظر یا به مراکز خدمات کشاورزی مراجعه کنند.

/ بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: