bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با تخصیص ارز ترجیحی، نهاده‌های دامی دی‌ماه با قیمت‌های قبلی در سامانه بازارگاه بارگذاری می‌شوند و پرورش‌دهندگان دام و طیور می‌توانند به تناسب، خرید خود را انجام دهند.

به گزارش بازارنیوز،«حسین دماوندی‌نژاد» افزود: شائبه‌هایی که مبنی بر حذف ارز ترجیحی نهاده‌های دامی از ابتدای ماه جاری مطرح شده بود، صحت ندارد و شاهد این موضوع این است که نهاده‌های دامی مربوط به دی‌ماه با تخصیص ارز ترجیحی با قیمت قبلی طبق روال بیستم ماه جاری در سامانه قرار می‌گیرند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه‌داد: بنابراین روند تولید مثل سابق ادامه دارد و تولیدکنندگان می‌توانند با آرامش خاطر نهاده خود را تامین کنند و به تولید ادامه دهند.

دماوندی ‌نژاد تصریح‌کرد: با هرگونه تغییر قیمت در کالاهای اساسی مخالفیم و با افزایش قیمت‌ها برخورد جدی انجام می‌شود.

وی گفت: هر اتفاقی هم که در اصلاح نظام پرداخت یارانه انجام شود، به هیچ عنوان نباید منجر به جهش قیمت شود و همه چیز باید در قالب معادله‌های تعریف شده صورت پذیرد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: در همه بخش‌های تولیدات دام و طیور شرایط بسیار مناسب است، همچنین ذخیره انبارهای پشتیبانی امور دام در خصوص نهاده‌های دامی از میزان مورد نیاز فراتر است و بخش خصوصی هم میزان قابل توجهی از نهاده‌های دامی را به گمرکات کشور رسانده که مراحل اداری ترخیص آن‌ها نیز در حال انجام است.

وی گفت: بنابراین در بخش نهاده‌های دامی هیچ مشکلی نداریم و با قطعیت می‌گوییم که در هیچ مقطعی با این میزان انباشت نهاده مواجه نبودیم.

دماوندی ‌نژاد تصریح‌کرد: به این ترتیب پرورش‌دهندگان دام و طیور می‌توانند به موقع و به مقدار مورد نیاز نهاده خود را از سامانه بازارگاه تامین کنند و مردم نیز دغدغه‌ای در خصوص افزایش قیمت کالاهای اساسی نداشته باشند.

با ارائه لایحه بودجه دولت سیزدهم برای سال ۱۴۰۱، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی بجز گندم و دارو مطرح شد که البته این مهم هنوز محقق نشده است.
/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: