bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۰
اولین بیمار مبتلا به سویه اومیکرون مازندران خارج از کشور دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود.

به گزارش بازارنیوز؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل بر ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و افزود: بیمار اومیکرونی مازندران از اروپا بازگشته بود و در آنجا دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود، ولی دز سوم را دریافت نکرده بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل با اعلام این که تفاوت میان واکسن‌های کرونا زیاد نیست و شهروندان باید تمامی دز‌های تعریف شده را دریافت کنند، گفت: اولین بیمار مبتلا به سویه اومیکرون مازندران خارج از کشور دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود.

دکتر ناصر عمادی بر ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و افزود: بیمار اومیکرونی مازندران از اروپا بازگشته بود و در آنجا دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود و، ولی دز سوم را دریافت نکرده بود.
وی با بیان اینکه دز دوم واکسن را این بیمار چهار ماه پیش تزریق کرده بود، گفت: از این فرد به صورت پیامکی درخواست شده بود که برای تزریق دز سوم واکسن کرونا مراجعه کند، ولی نرفت و موفق به تزریق دز سوم واکسن نشد.

دکتر عمادی افزود: تزریق دز سوم واکسن کرونا برای ایمنی در سویه‌های جدید بسیار اثرگذار است وشهروندان به صورت جدی تزریق دز سوم را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی در این روز‌ها باید با حساسیت خیلی بیشتری از سوی شهروندان انجام شود.
/برنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: