bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دو هفته آینده به موضوع علت بازگشت محصولات کشاورزی صادراتی به ایران ورود می‌کند.

به گزارش بازارنیوز، محسن علیزاده در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۸ دی ماه) مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: مقام معظم رهبری بار‌ها تاکید فرمودند که باید درآمد‌های غیرنفتی در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: توجه به بخش کشاورزی بسیار حائز اهمیت است و یکی از راه‌های دستیابی به درآمد پایدار غیرنفتی صادرات محصولات کشاورزی است و این مساله منجر به کسب درآمد ارزی می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طی روز‌های گذشته برخی از محصولات کشاورزی صادر شده ایران به کشور‌های همسایه بازگشت داده شده اند چرا که استاندارد‌های لازم در تولید این محصولات کشاورزی مورد توجه قرار نگرفته بود.

علیزاده ادامه داد: در برخی از سازمان‌های ذیل وزارت جهاد کشاورزی از جمله سازمان حفظ نباتات مدیرانی هستند که رانت خواری و ویژه خواری می‌کنند. این در حالی است که دولت انقلابی وعده داده بود با رانت خواران و ویژه خواران برخورد کند و وزیر جهاد کشاورزی باید به مجلس بیاید و در این باره توضیح دهد و علاوه بر این ما از وزیر جهاد کشاورزی درباره اتفاقی که درباره صادرات محصولات کشاورزی بی کیفیت به کشور‌های همسایه رخ داده است، توضیح می‌خواهیم.

وی بیان کرد: مافیای زیادی در کشور وجود دارند که به سلامت مردم فکر نمی‌کنند و سموم وارد می‌کنند که وزارت جهاد کشاورزی در نظارت بر محصولات و برخورد با این مافیا کم کاری کرده است.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده مجلس، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی دو بار در این باره جلسه برگزار و این موضوع را پیگیری کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس در روز‌های سه شنبه جلسات نظارتی خود را برگزار می‌کند که سه شنبه دو هفته دیگر این موضوع در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت و علت بازگشت محصولات کشاورزی به کشور را رسیدگی خواهیم کرد.

/مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: