bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
رییس سازمان خصوصی‌سازی، واگذاری هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس را به عنوان بزرگترین مزایده تاریخ بورس و سازمان خصوصی‌سازی معرفی کرد و گفت: هلدینگ خلیج‌فارس در فهرست واگذاری قرار دارد و واگذاری آن در هیات واگذاری در سه بلوک یک، ۲ و ۱۵ درصد انجام خواهد شد.

به گزارش بازارنیوز، «حسین قربانزاده» امروز (چهارشنبه) در نشست خبری واگذاری سهام دولت در هلدینگ خلیج فارس اظهار داشت: صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع بزرگ کشور محسوب می‌شود و ارزآوری زیادی را برای کشور به ارمغان دارد.

وی افزود: هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس به دلیل گستردگی و بزرگی خود و شرکت‌های زیادی که در زیرمجموعه دارد باید طوریعمل کند که افکار عمومی اشراف زیادی نسبت به عملکرد این شرکت داشته باشند.

رییس سازمان خصوصی‌سازی ادامه‌داد: مدت‌هاست جلسات متعددی برای واگذاری سهام این هلدینگ برگزار شده و حتی وزیر امور اقتصادی و دارایی هم در این جلسات مشارکت داشته است، همچنین در ستاد اقتنصادی دولت هم در حضور رییس‌جمهوری واگذاری سهام شرکت‌های بزرگ و از جمله سهام این شرکت مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: واگذاری بلوک یک و ۲ این هلدینگ به صورت نقدی انجام می‌شود.

قربان‌زاده اضافه‌کرد: سهم یک درصد بدون اضافه ارزش، اما سهم ۲ درصد با پنج درصد اضافه ارزش در روز‌های ۱۱ و ۱۲ دی ماه انجام می‌شود.

رییس سازمان خصوصی‌سازی بیان‌داشت: بلوک ۱۵ درصد با ۳۰ درصد اضافه ارزش عرضه می‌شود و قسمت سه بلوک قیمت تابلوی بورس است.


/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: