bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: یکی از هدفگذاری‌های مهم این بانک در خوزستان، توسعه و حمایت از صنایع تولید نئوپان و کاغذسازی است.

به گزارش بازارنیوز، حسین مهری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شرکت نئوپان البرز در محل جاده قدیم خرمشهر بیان کرد: خوزستان ظرفیت بسیار خوبی در صنعت کاغذسازی و تولید نئوپان دارد و این بانک تمرکز خاصی در این بخش در استان دارد.

وی با بیان اینکه در خوزستان سه پروژه کاغذسازی وجود دارد گفت: کارخانه کاغذ پارس، که در گذشته وابسته به بانک صنعت و معدن بود و به بخش خصوصی واگذار شد، اما همچنان این بانک از آن حمایت می‌کند، و شرکت کاغذ کارون که به دیبای شوشتر تغییر نام داده، و این بانک به بخش خصوصی واگذار کرده از شرکت‌های تولید کاغذ در خوزستان هستند.
مهری ادامه داد:۶ هزار میلیارد ریال از سوی بانک صنعت و معدن به شرکت دیبای شوشتر پرداخت شده و گام نخست آن بهره برداری شده و تا سال آینده کامل می‌شود.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور ادامه داد: شرکت دیگر کاغذسازی در خوزستان، شرکت کاغذ سبز خوزستان است که به صورت سندیکایی از چند بانک تامین اعتبار شده است.

وی گفت: امروز همراه تیم مدیریتی و تصمیم گیر به خوزستان سفر کردم تا برای پروژه‌های مربوط به این بانک در خوزستان، و بهبود روند پیشرفت آن‌ها تصمیم گیری شود.
مهری با اشاره به اینکه امروز از چهار پروژه بزرگ صنعتی در خوزستان بازدید خواهم کرد ادامه داد:بانک صنعت و معدن ۵۶ میلیون یورو به شرکت نئوپان البرز اعتبار تخصیص داده است.
وی گفت: این شرکت به دلیل تحریم‌ها با مشکلات زیادی روبه رو شد که این مشکلات در حال حل شدن هستند و سهامداران آن نیز خواهان راه اندازی هر چه سریعتر این شرکت هستند.
مهری بیان کرد:این شرکت ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار متر مکعب نئوپان را دارد و با توجه به اینکه سالانه یک میلیون مترمکعب نئوپان وارد کشور می‌شود، فعالیت این شرکت برای کشور بسیار به صرفه است.
وی افزود: این شرکت از جهت تکنولوژی و کیفیت به روز و بالا است و امید است این مجموعه که ۴۱۲ نفر اشتغال مستقیم و ۶ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم دارد، تا ۱۴ ماه دیگر راه‌اندازی شود.
تامین اعتبار ۱۴۸ پروژه صنعتی و تولیدی در خوزستان
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: در مجموع برای ۱۴۸ پروژه در خوزستان از سوی این بانک تامین اعتبار شده که ۴۴ پروژه به بهره‌برداری رسیده و ۶ پروژه نیز در حال انجام است.
وی افزود: از پروژه‌هایی که چندی پیش در خوزستان به بهره‌برداری رسید پتروشیمی مسجد سلیمان است که ۷۵۰ میلیون یورو از طریق فاینانس چین توسط بانک صنعت و معدن تامین اعتبار شد. این شرکت اوره و آمونیاک تولید می‌کند که به شدت صادراتی است و منطقه را متحول کرده است.
وی ادامه داد: شرکت کربنات کلسیم در شوش نیز با ۱۵ میلیون یورو اعتبار بانک و ۲۱۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش از سوی این بانک چندی پیش به بهره برداری رسید..
مهری افزود: ۴۵۰ هزار میلیارد ریال تاکنون تسهیلات توسط بانک صنعت و معدن برای راه‌اندازی پروژه‌های صنعتی در خوزستان پرداخت شده است.
مدیر عامل بانک صنعت و معدن بیان کرد: بانک صنعت و معدن این آمادگی را دارد که از فعالان اقتصادی که طرح‌هایی که توجیه اقتصادی دارند حمایت کند.
وی همچنین گفت: سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاه‌ها و در حوزه نفت و پتروشیمی از دیگر اهداف این بانک است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن امروز در سفری یک روزه به خوزستان از پروژه‌های شرکت نئوپان البرز، کاغذ سازی شوشتر و شرکت کربن ایران بازدید می‌کند تا در راستای حمایت از صنایع خوزستان تصمیم گیری لازم انجام شود.

/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: