bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۵
ممکن است کریسمس برای سرمایه‌گذاران، هدایای تازه‌ای به ارمغان آورد و رالی بابا نوئل بازار سهام را صعودی کند.

به گزارش بازارنیوزبه نقل از یاهوفایننس، پنج روز معاملاتی آخر سال و دو روز اول معاملاتی سال بعد میلادی، اغلب بزرگ‌ترین هفته سال بازار محسوب می‌شوند. سرمایه‌گذاران می‌دانند که اگر بازار در ماه ژانویه خوب باشد و پول زیادی به بازار‌ها سرازیر شود، نشانه این است که احتمالا سال بسیار خوبی در پیش خواهد بود.

سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت‌های سهام صعودی خواهد بود؛ بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که سرمایه بیشتری برای کسب بازدهی بالاتر روانه بازار سهام شود.

شاخص اس‌اندپی (S&P)، سال‌ها پس از دوره رالی بابانوئل با افزایش قیمت، نرخ رشد ۱۰.۳ درصدی را تجربه کرد.

نکته مهم دیگر برای سرمایه‌گذاران مشتاق به پیش‌بینی چشم‌انداز بازار ۲۰۲۲ عملکرد بازار در ماه ژانویه است، زیرا پنج روز اول ژانویه یک شاخص عالی برای عملکرد بقیه ماه خواهد بود.

عملکرد بازار ژانویه با ۱۱ ماه بعدی مرتبط است و اگر شاخص اس‌اندپی به ثبت عملکرد مثبت در کل ماه ژانویه ادامه دهد، امکان عملکرد مثبت در تمام سال را افزایش داده است، زیرا میانگین افزایش قیمت سالانه به ۱۵.۹ درصد افزایش می‌یابد.

کارشناسان اظهار کردند: صعود قیمت سهام سال ۲۰۲۱ مربوط به ماه اول سال نبودند و افزایش شاخص اس‌اندپی ژانویه با میانگین افزایش ۱۱.۳ درصدی طی ۱۱ ماه باقی‌مانده سال ادامه داشت.

اگرچه به نظر می‌رسد که دستاورد‌های ژانویه با تعیین نگرش‌ها و انتظارات سرمایه‌گذاران می‌تواند استاندارد را برای بقیه سال تعیین کند، اما این شاخص‌ها تضمینی نیستند؛ هرچند سرمایه‌گذاران باید تاریخ را به‌عنوان یک راهنمای بزرگ در نظر داشته باشند.

بازار در سال ۲۰۲۲، احتمالا با چالش‌های ناشی از همه‌گیری کووید همچنین تورم بالا و تلاش‌های فدرال رزرو برای کنترل آن مواجه خواهد شد. سویه اُمیکرون به‌عنوان یک نگرانی خواهد بود و با توجه به قابلیت انتقال بالا می‌تواند بر تقاضای مصرف‌کننده برخی از صنایع تاثیر بگذارد و البته برخی تحت تاثیر قرار نگیرند.

همچنین فدرال رزرو به صراحت اعلام کرده است که قصد دارد در واکنش به تورم بالا، نرخ بهره را افزایش دهد. بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند این افزایش نرخ‌ها در سال آینده آغاز شود و نگران‌کننده است، زیرا اگر فدرال رزرو نرخ بهره را به سرعت افزایش دهد، بازار را به رکود خواهد کشاند./ایسنا

برچسب ها: سهام ، بازار سهام ، کریسمس
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: