bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
یک کارشناس بورس گفت:در حال حاضر شاخص و قیمت سهام‌ها در وضعیتی قرار گرفته است که از این بابت می توان متوجه شد که بازار به نوعی دچار ضعف نقدینگی است.

احمد اشتیاقی، تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با بازارنیوز پیرامون دلایل عدم رشد مداوم بازار سرمایه، اظهار کرد: در حال حاضر شاخص و قیمت سهام‌ها در وضعیتی قرار گرفته است که از این بابت می توان متوجه شد که بازار به نوعی دچار ضعف نقدینگی است و قدرت کافی برای رشد بازار وجود ندارد.

وی افزود: به طور طبیعی زمانی که بازار سهام شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی است، یک عده احساس می کنند که بازار سرمایه دیگر نمی تواند شاهد رشد بیشتری باشد، به همین خاطر سرمایه گذاران سهام خود را به فروش می رسانند.

 

نقدینگی کافی برای رشد چشمگیر بازار سرمایه وجود ندارد

این کارشناس در خصوص پیش نویس قانون اصلاح اوراق بهادار،گفت: این اصلاح از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به ثمر برسد، اما در بخش جرم نگاری جرائمی که مربوط به دستکاری قیمت است مورد اعتراض فعالان بازار قرار گرفته است که با توجه به نشست‌های مشورتی که با اهالی بازار سرمایه  در حال برگزاری است،امیدواریم نتایج خوبی حاصل شود.

احمد اشتیاقی پیرامون وضعیت بازار بورس تا پایان هفته، گفت:بازار در نقطه تعادلی با رویکرد اندک منفی قرار دارد و تا زمانی که خروجی برجام مشخص شود با همین روند ادامه خواهد یافت ، خریداران منتظر نتایج برجام هستند و در حال حاضر تنها حالتی که می‌تواند بازار را به شاخص‌های بالا و روند مثبت برساند مذاکرات برجام است.


//پایان پیام

برچسب ها: بازار سرمایه ، بورس ، سهام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: