bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور گفت: امسال میوه تنظیم بازاری شب عید علاوه بر عرضه سنتی معمول به طور هوشمند درب منازل با ۱۵ تا ۲۰ درصد کمتر از قیمت بازار عرضه می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، «صدرا علی اکبرخانی» در نشست خبری خود درباره تنظیم بازار میوه شب عید افزود: برای تحقق این امر ۲۴ هزار تن پرتقال تامسون، ۸ هزار تن پرتقال والنسیای جنوب و ۱۷ هزار تن سیب درختی تامین می‌شود علاوه بر این ۱۰ درصد بیش از نیاز استان‌ها برای شب عید ذخیره سازی می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور تصریح کرد: نحوه توزیع میوه‌های تنظیم بازاری شب عید امسال علاوه بر توزیع سنتی معمول هر ساله، بخشی از آن به طور هوشمند درب منازل عرضه خواهد شد.

علی اکبرخانی گفت: به منظور جلوگیری از بروز التهاب در بازار، میوه‌های تنظیم بازاری ۱۵ تا ۲۰ درصد زیرقیمت بازار عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال تولید پرتقال تامسون مازندران بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت داشته است، اظهار داشت: برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی میوه‌های تنظیم بازاری با قیمت‌هایی بالاتر از قیمت بازار خریداری می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور گفت: میزان تولید سیب درختی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اقدامات تنظیم بازاری مشکلی برای تنظیم بازار شب عید نخواهیم داشت، افزود: امسال هوشمندسازی میوه شب عید در تعدادی از استان‌های بزرگ کشور انجام می‌شود و درصورت موفقیت این طرح به استان‌های دیگر تعمیم داده می‌شود.

هر ساله دولت برای حمایت از تولیدکنندگان، سیب درختی و پرتقال شب عید را با قیمت‌های مناسب خریداری و برای حمایت از مصرف کنندگان با نرخ‌های تنظیم بازاری به بازار عرضه می‌کند./بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: