bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
دبیر کمیته علمی کشوری مبارزه با کرونا ضمن تشریح وضعیت موجود کرونا، گفت: بحث دلمیکرون یک بحث تئوزیک است که هنوز از مجامع علمی و محققین کشور‌هایی که شیوع بیشتری از اومیکرون را داشتند، گزارش نشده است. تلفیق دو سویه دلتا و اومیکرون فعلا وجود ندارد.

به گزارش بازارنیوز؛ دکتر حمیدرضا جماعتی گفت: آنچه که بیشترین تاکید و بحث کمیته علمی کشور بر آن است، موضوع بخش‌های مراقبت ویژه در کشور است. بر اساس گزارشات حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تخت ICU داریم که از نظر تعداد تخت به نسبت جمعیت مشابه کشور‌های پیشرفته هستیم.
وی افزود: با توجه به مشکلات موجود توصیه بر این است تا استراتژی‌های آموزشی به سمتی برود که گروه مراقبت‌های ویژه و پرستاران شاغل در بخش‌های ویژه قوی و آماده باشند. از طرفی باید پژوهش‌های موجود به سمتی برود که بر اساس اولویت‌های جامعه در خصوص رفع مشکلات باشد، یعنی محور پژوهش‌ها رفع مشکلات جامعه باشد.

جماعتی درباره واکسیناسیون سنین ۵ تا ۱۱ سال نیز گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته در کشور‌های دیگر دنیا و اویدنس‌های موجود دریافتیم که واکسیناسیون این گروه سنی الزامی است. با توجه به اینکه سویه امیکرون در کشور‌های دیگری که گسترش وسیع‌تری داشته، بیشتر سنین پایین را مبتلا کرده است و در برخی کشور‌ها حتی آمار ابتلا و بستری اطفال را به ۳۰ درصد رسانده است، به همین دلیل واکسیناسیون این رده سنی ضرورت دارد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: