bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۸۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحد‌های تولیدی و صنعتی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش بازارنیوز، سیدجواد حسینی کیا با اشاره به تصویب کلیات طرح حمایت از کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی و صنعتی گفت: براساس این طرح تعطیلی واحد‌های تولیدی در استان‌ها و حبس یا زندان مدیر واحد تولیدی تنها به اذن شورای تامین استان انجام می‌شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در این طرح رعایت ماده ۵۰ قانون سازمان تامین اجتماعی و ماده ۱۱۴ قانون آئین دادرسی کیفری ضروری است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: این طرح به دنبال جلوگیری از توقف چرخه تولید تصویب شده است.

در ماده ۱۱۴ قانون آئین دادرسی کیفری آمده است: جلوگیری از فعالیت همه یا بخشی از امور خدماتی یا تولیدی از قبیل امور تجارتی، کشاورزی، فعالیت کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و شرکت‌های تجارتی و تعاونی‌ها و مانند آن ممنوع است مگر در مواردی که حسب قرائن معقول و داشتن ادله، ادامه این فعالیت موجب ارتکاب اعمال مجرمانه و مضر به سلامت، مخل امنیت جامعه و یا نظم عمومی باشد که در این صورت، بازپرس مکلف است با اطلاع دادستان، حسب مورد، از آن بخش از فعالیت جلوگیری و ادله یاد شده را در تصمیم خود قید کند. این تصمیم ظرف پنج روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه کیفری است.

همچنین براساس ماده ۵۰ قانون تامین اجتماعی، مطالبات سازمان بابت حق بیمه و خسارات تاخیر و جریمه‌های نقدی ناشی از اجرای قانون در حکم مطالبات مستند به اسناد لازم الاجرا بوده و طبق مقررات مربوط به اجرای مفاد اسناد رسمی به وسیله ماموران اجرای سازمان قابل وصول است.
/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: