bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
مدیر دیسپاچینگ شرکت گاز گفت: از ابتدای آبان امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل مردم بیش از یک میلیارد متر مکعب بیشتر گاز مصرف کرده اند و ادامه روند فعلی ما را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش بازارنیوز، رضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت گاز گفت: هم اکنون ۱۲ روز است که روزانه بین ۵۸۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز به مصارف خانگی و تجاری می‌رسد که سابقه نداشته است به مدت طولانی چنین مصرف بالایی داشته باشیم.

وی افزود: اگر چه با تمهیدات اندیشیده شده تلاش کردیم تا در ۱۲ روز گذشته افت فشاری به وجود نیاید و گاز مناطق مختلف کشور با قطعی مواجه نشده، اما روند نشان می‌دهد که این مصرف همچنان ادامه دارد و این مسئله فشار زیادی را به شبکه وارد خواهد کرد.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: هم اکنون برای جبران مصرف بیش از حد گاز در بخش خانگی، از ذخایر خطوط استفاده می‌کنیم و تداوم این روند ما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

جولایی در خصوص افزایش مصرف امسال در مقایسه با سال گذشته نیز افزود: از ابتدای آبان امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل مردم بیش از یک میلیارد متر مکعب بیشتر گاز مصرف کرده اند.

وی بیشترین مصرف کشور را مربوطه به استان‌های شمالی کشور دانست و گفت: نوار شمالی و شمال شرق کشور به ویژه استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل بیشترین مصرف گاز را دارد.
/مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: