bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: بر این اساس از امروز اخذ ۹ درصد مالیات از پرواز‌های خارجی و ۴ درصد از پرواز‌های داخلی اجرایی می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، مقصود اسعدی سامانی با یادآوری این‌که در قانون قبلی ۵ درصد از قیمت بلیت پرواز به‌عنوان عوارض شهرداری‌ها اخذ می‌شد، اظهار کرد: بر اساس قانون جدید عوارض شهرداری‌ها از محل پرواز‌ها حذف و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شود.

وی با بیان این‌که مالیات بر ارزش افزوده پرواز‌های داخلی ۴ درصد است، اما در پرواز‌های خارجی ۹ درصد دریافت خواهد شد، افزود: این مبلغ به حساب ایرلاین‌ها واریز نمی‌شود و شرکت‌های هواپیمایی باید این مبلغ را به حساب سازمان امور مالیاتی واریز کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: قبلا شهرداری‌های شهر‌های مبدأ و مقصد پرواز هر ۵ درصد عوارض را دریافت می‌کردند، اما امروز فقط ۹ درصد به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از ایرلاین‌ها اخذ می‌شود که این مبلغ به مصرف کننده نهایی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: حتی شهرداری شهر‌هایی که فرودگاه ندارند هم از ایرلاین‌ها ۵ درصد مطالبه را می‌کردند و ایرلاین‌ها مرتباً در دستگاه قضایی با پرونده‌های شکایت شهرداری‌ها مواجه می‌شدند.

وی با اشاره به امکان استراد و دریافت کسنلی بلیت هواپیما، افزود: در این زمینه ابهامات زیادی وجود دارد که سازمان امور مالیاتی نسبت به رفع آن‌ها اقدام کند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: قانون ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به پرواز‌های مسافرانی که وارد کشور می‌شوند تعلق نخواهد گرفت.

/خبرآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: