bazarnews

کد خبر: ۱۰۰۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
مدیرعامل صنایع شیر ایران گفت: گرانی لبنیات به طور قطع بر روی سرانه مصرف این محصولات اثر می‌گذارد که دولت برای رفع این مشکل طرح‌هایی مانند توزیع شیر در مدارس و کارت توزیع لبنیات، نیاز اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه را تامین کند.

مدیر عامل صنایع شیر ایران گفت: احتمال دارد دولت برای حمایت از دهک‌های پایین و اقشار آسیب‌پذیر جامعه بن کارتی توزیع کند تا این افراد بتوانند فرآورده‌های لبنی را بعد از حذف ارز کالا‌های اساسی خریداری کنند، اما هنوز صحبت و قراردادی منعقد نشده است.

عبدالله قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران امروز در حاشیه گردهمایی سراسری شورای اسلامی کار این مجموعه اظهار داشت: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به طور قطع قیمت شیرخام نیز افزایش می‌یابد که این ماده اولیه ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌های تولید فرآوره‌های لبنی را تشکیل می‌دهد. با افزایش قیمت شیر خام پیش بینی می‌شود که قیمت محصولات لبنی نیز بیش از ۶۰ درصد افزایش یابد.

وی افزود: دولت برای آسیب زدن به مصرف کنندگان و تولییدکنندگان تمهیداتی را در نظر گرفته است تا اقشار پذیر، امکان تداوم مصرف محصولات لبنی را داشته باشند و تولید کنندگان نیز از طریق دریافت مشوق‌های صادراتی بتوانند مازاد مصرف را به بازار‌های خارجی صادر کنند.

مدیرعامل صنایع شیر ایران ادامه داد: گرانی لبنیات به طور قطع بر روی سرانه مصرف این محصولات اثر می‌گذارد که دولت برای رفع این مشکل طرح‌هایی مانند توزیع شیر در مدارس و کارت توزیع لبنیات، نیاز اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه را تامین کند.

وی تصریح کرد: کاهش مصرف لبنیات می‌تواند در آینده بیماری‌هایی برای مردم ایجاد کند به همین منظور دولت شرایطی ایجاد می‌کند که مصرف لبنیات کاهش زیادی نداشته باشد و سلامت مردم در معرض خطر نگیرد.

قدوسی اظهار داشت: احتمال دارد برای دهک‌های پایین و اقشار آسیب پذیر بن کارت توزیع می‌شود تا این افراد بتوانند فرآورده‌های لبنی را خریداری کنند، اما هنوز صحبت و قراردادی با صنایع شیر نشده است.

وی درباره اخرین وضعیت شیر مدارس نیز گفت: بودجه شیر مدارس هنوز اختصاص داده نشده است که امیداریم وزارت آموزش و پرورش این اعتبار را از دولت دریافت کند؛ ما آمادگی تامین محصولات مورد نظر داریم.

احتمال سخت و زیان آور شناخته شدن فعالیت کارگران خطوط تولید فرآورد‌های لبنی
علی حسین رعیتی فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم اظهار داشت: برای رفع دغدغعه مسکن کارگران تلاش می‌شود که از ظرفیت‌های نهضت جهش در تولید مسکن برای خانه دار شدن آن‌ها استفاده کنیم.

وی در ارتباط با وضعیت حقوق و دستمزد کارگری در سال آینده نیز گفت: جلسات حقوق و دستمزد سال آینده در شورای کار برگزار شده و نظرات نماینگان کارگری نیز گرفته شده است امیداریم جمع بندی انجام شده به شکلی باشد که تا دغدغه‌های کارگران رفع شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت به دنبال کنترل تورم است و در صورتی که تورم کنترل نشود هر گونه افزایش حقوق‌ها نیز نتایجی برای معیشت مردم نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: از شرکت‌های دیگر نیز درخواست می‌شد مانند صنایع شیر ایران در ارتباط خود با جامعه کارگری، هم افزاییی ایجاد کنند تا کارگران خود را در سود و ضرر کارفرما شریک بدانند.

وی در پاسخ به درخواست نمایندگان کارگران درباره سخت و زیان آور شناخته شدن کارگران خط تولید فراورده‌های لبنی گفت: این موضوع بررسی و ظرف مدت یک ماه اطلاع رسانی می‌شود. بر این اساس مدیت بازنشستگی آن‌ها کاهش می‌یابد.

در پایان این مراسم از قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران توسط نمایندگان جامعه کارگری و معاون وزیر کار به دلیل ارتباط موثر با نیروی کار تقدیر شد.

/ دنیای اقتصاد

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: